Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen számítógépes játékokat...

Truz kérdése:

Milyen számítógépes játékokat ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Hali!

Szeretnék segítséget kérni, mert egyszerűen nem tudom milyen játékot válasszak!

Kedvem szerint játszanék.. Csak egyik játék se köt le(sz**k, unalmasok).


Kb minden másnap lenne rá 2-3 maximum 4 órám.

Szeretném, hogy sztori orientált legyen.

Imádom ha leköt egy játékban a sztori, elragad, és elgondolkodtat.

Az szinte mindegy, hogy fps, vagy tps.. vagy xcom szerű a nézet, az nálam nem oszt, nem szoroz :D

Illetve nem baj, ha nem néz ki annyira jól, a játék, sőt még az se baj, ha 10 éves, ha nagyon eltud ragadni.

De ettől függetlenül szeretem a komoly látványt is :D


Nem kikötött a sztori oirentáltság, mulitzni is szívesen multizok.


Azzal tudnátok a legtöbbet segíteni, hogy, ha pl leírnátok néhány játékot, egy-két szót róla, meg, hogy ti miért szerettétek azt, mindenféle igény nélkül.



2019. ápr. 6. 19:33
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyébként, így kb ezek voltak az utolsó játékok, amik tetszettek:


Witcther 3

GTA V

GTA IV

Sleeping Dogs

Far Cry 3

Bioshock Infinite

Bordelands 2


És mindegyik a maga idejében.. Szóval igen.. Rég nem jönnek be igazán a játékok :S

2019. ápr. 6. 19:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Wolfenstein Old Blood, New Order

Spec Ops: The Line

Metro 2033, Last Light

Dead Space 1-2-3

Crysis 1-2-3


Ami most így hirtelen az eszembe jutott. Azért szeretem ezeket, mert jó a játékmenetük, a történetük érdekes és grafikailag is ott vannak.

2019. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gta san andreas. Akárhányszor veszem elő mindig magával ragad.
2019. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

The Witcher

Nem tudom játszottál-e már vele, de ha bejött a világ a 3. részben, akkor megér egy próbát. A hangulata szerintem a folytatásainál is jobb, és a története is remek, bár ezt beárnyalják a pacing (ütemezési/történetvezetési?) problémái. Érződik rajta, hogy a fejlesztőcsapat első játéka volt, így nem ritkák a bugok, a karaktermodellek úgy néznek ki ahogy, és a harcrendszert is sokan szidják (bár nekem bejött), szóval ha belekezdesz, készülj fel rá, hogy fapadosabb és nehezen emészthetőbb, mint a 3. Mindenesetre nekem a 3. alapjátékkal egy szinten áll, teljesen szubjektív alapokon. (A Hearts of Stone viszont zseniális minden téren, ha még nem játszottál a kiegészítőkkel, akkor kezdd azzal)


Braid

2D puzzle-platformer időmanipulációs mechanikákkal. Nagyszerűen összefonódik a játékmechanika és a történet. Viszonylag minimalista, de ha nem taszít a fejtörők megoldogatása meg az elvontabb sztori, akkor lehet tetszeni fog.


Hotline Miami

Felülnézetes, lövöldözős "bújócska fogócska" 80-as évek hangulattal, pixelgrafikával, túlzott erőszakkal, iszonyat jó soundtrackkel, megvezető sztorival. Érdemes a pályákon összeszedegetni a puzzledarabkákat, vagy miután végigjátszottad, megnézni a "true endinget", különben sántít a sztori.


Transistor

Cyberpunk hack'n'slash. Iszonyat kreatív játék, egyedi mechanikával, absztrakt történettel, gyönyörű látvánnyal, remek újrajátszhatósági faktorral. Nehéz hozzá hasonló játékot mondani. + 2 hét múlva ingyenes lesz Epic Store-on


Silent Hill 2

Példátlan atmoszférával rendelkező horrorjáték (nem ijesztő, semmi jumpscare, "csak" nyomasztó). Elég öreg darab, így modern rendszereken optimális működésre bírni külön szívás, de cserébe egy egyedülálló élményt nyújt. A története mindvégig lebilincselő. A játék nagy része felfedezés, fejtörők megoldása és némi harc, köztük az utóbbi a leggyengébb láncszem.


Amúgy lehet nem jönnek be amiket írtam, úgyhogy majd nézz utánuk valamennyit. Sztoriba próbáltam nem belemenni, ha valamelyikbe belekezdenél teljesen új élményt kapj, de ha az keltené fel az érdeklődésed, akkor is nézz utánuk. Szóval ja, remélem valamelyik majd tetszeni fog, vagy legalább segítettem valamennyire.

2019. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mass Effect széria

Dragon Age széria

Divinity Original Sin 1-2

2019. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Borderlands többi része

Fallout 3, New Vegas, 4

GTA többi része

Portal 1-2

Beyond: Two Souls (psnow)

Until Dawn (psnow)

AC széria, főleg a 2 és a 4

Amnesia

Dead Space

Subnautica


Devil May Cry és a DmC alaptörténete nem rossz

Rayman 2-3

Okami

Ha van emu vagy, ha psnow-on elérhető akk:

Jack and Daxter

Ratchet and Clank

Killzone

InFamous


Ismét nem vmi storys, de Spore-ral el lehet lenni egy darabig.

Továbbá ennél sem a story a lényeg, de mégis imádom a körítést hozzá: Tropico 5

Stellaris se rossz.

2019. ápr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 F&L Youtube Hungary válasza:

Transport Tycoon


Ufo Enemy Defense


Half Life Sorozat

2019. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Mass Effect-ekre én is adok pontot, nem is keveset, mert ha bírod az ilyen „űr-opuszokat”, jobbat nem nagyon találni. :-) Még az Andromeda is játszható szerintem, nekem legalább is tetszik. Az első kettő sztorija az nagyon jó (a 2-es ráadásul magyarul is elérhető). És még a legrégebbi ME is marha jól néz ki (szerintem), és a teljes trilógia 40Euro az Origin-en (darabjáért többet adtam :-) ). Hosszú sztori, baromi sok olvasnivaló, a karakter vihető a folytatásokba (Andromeda-ba természetesen nem, mert az egy párhuzamos történet).


Ugyanez igaz a Fallout-okra is, bár nekem a New Vegas és a 4-es nem tetszett annyira, de a 3-as az fenomenális, különösen pl. az Anchorage DLC.


Emellett megjelenése óta nyomom a Skyrim-et, persze nem az alapjátékot, hanem a NexusMods-ról „összebarkácsolt” szétmodol-t változatát, és még mindig nem unom annyira :-) Az Elder Scroll-ból sokan a Morrorwind-et istenítik, az történet szempontjából erősebb, kinézetre a Skyrim klasszisokkal jobb.

2019. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!