Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek is borzalom amit...

Szerintetek is borzalom amit a Sims 4 nyújt a 3-hoz képest?

Figyelt kérdés

Üdv!


Igen, ilyen régimódi ember vagyok, gyerekkorom egyik nagy játéka volt a Sims. Eddig csak a kettőt és a hármat ismertem. Nemrég kipróbáltam a 4-et /full kieggel/ hát kiégtem :D


Mármint ugye 2014-es game. Vicc kategória az előző részhez képest, amit én ráadásul kieg nélkül ismertem.

Grafikáját tekintve se mondanám jobbnak, esetleg a karakterek kidolgozása letz részletesebb de kb.ennyi. Nem mondom hogy a legszórakoztatóbb játék a Sims széria, de azért ez durva hogy lesüllyedt a 2 szintjére abból a szempomtból, hogy nem hagyhatod el a házad csak töltőképernyőn án.. Mintha az egész enginet elrontották volna. A tékrép nézet meg..:D


Másnak is ilyen nagy csalódást okozott?:D



2019. ápr. 22. 20:19
 1/6 A kérdező kommentje:
* bocs a sok elgépelésért (':
2019. ápr. 22. 20:21
 2/6 AncsA(6)3 ***** válasza:
100%

Sok drámát olvastam már róla, hogy miért jobb a 3 a 4-nél és megértem a nézeteket. Én játszottam az összessel gyerekkorom óta, most a 4-et játszom nagyon. Azt jó tudni, hogy pl nekem sose volt nagyon jó gépem, nem gamer hozzáállással szoktam venni, mert nem igazán vagyok az. Szóval nekem a sims 3 az open world miatt (amit olyan sokan imádnak és nagyon hiényolják) szinte használhatatlan volt, kb nem tudtam semmit csinálni mert akadt. A sim-ek kinézete meg kb krumpli, amit még a sims 3 imádók is kijelentenek hogy egyszerűen ijesztően csúnyák tudnak lenni benne, a 4 ebben nagyon nagy fejlődés.


Az viszont nagyon igaz, hogy a 4 egyáltalán nem ad annyi játékélményt mint az előzőek. Főleg a 2-höz képest ahol a random események meg a kidolgozott korosztályok miatt érezted a súlyát minden generációnak. A 4-ben a tinik ugyanazok, mint a fiatal felnőttek, az idősekkel meg már nincs értelme játszani mert semmit nem adnak.


Szóval attól függ mennyire tudja az ember kihasználni. Én millió moddal meg custom content-el játszom és imádom a 4-et, és nem is hasonlítom a régiekhez, mert csak felesleges pro contra lenne belőle.

2019. ápr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok vele. :) Kipróbáltam a 3-at az összes kieggel és a sima 4-et, de nekem a 4 jobban tetszik.


Nekem a 3 a bőség zavara, annyi minden van benne, ráadásul technikai problémák is nem egyszer adódtak vele. A célorientált játékmenet miatt szeretem jobban a 4-et. Én inkább teljesítményorientált játékos vagyok, és olyan jó érzés, amikor pipa kerül egy feladat elé, teljesítem a mérföldköveket, stb. Tetszés szerint variálhatom az életcélokat. Könnyebb is, mint az előzőek. A régiekben a munkába járáson és a szükségletek kielégítésén kívül már alig maradt időm tenni valamit az életcéljukért. A 4-ben nem kell folyton a szükséglet panelt figyelnem, hogy éppen melyik sáv válik sárgává. Letisztult a kezelőfelülete, a korábbiak elég túlzsúfoltak voltak. Egyszerűbb szimeket kreálni és építkezni. Igaz hogy nincs nyitott világ, viszont a városok között lehet utazgatni, és ez nekem nagyobb szabadságérzetet ad, mintha csak csak egy városon belül mászkálhatnék töltés nélkül. Szerintem szebb a grafikája, és simán fut a gépemhez illő beállításokkal, eddig még nem volt vele probléma.


Persze az is igaz, hogy vannak dolgok, amik hiányoznak belőle a 3-hoz képest, még kiegészítők formájában sem léteznek, eddig. Ezért időnként azért visszatérek a 3-hoz.


A 2-est is kipróbáltam. Igazából mindegyiknek vannak pozitívumai és negatívumai, mindig azzal játszom, amelyikhez éppen kedvem van.

2019. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én teljes mértékben egyetértek veled, kedves kérdező. A sims 4 számomra is egy csalódás volt. Annyi a plusz benne, hogy fejlődött a karakterek kidolgozása, és az építészet is klasszabb lett. Aztán meg a grafik olyan, mint egy lebutított, óvodásoknak szánt gyerekjáték. Számomra is frusztráló, hogy a városnak egy olyan részében rohangálhatnak szabadon töltésképernyő nélkül, ahol semmi sincs. Aztán meg arról nem is beszélve, hogy a cselekvések mind túljátszottak, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak. Elég sok benne az olyan dolog, ami a legkevésbé sem reális és a fejemet fogom. Nem azt mondom, hogy a legrosszabb játék, amivel életemben játszottam, mert szeretem, de a sims 3-hoz, sőt még a sims 2-höz hasonlítva nem tetszik.


Szívemhez legközelebb gyerekkori emlékeim miatt a sims 2 áll, aztán a sims 3. A 2-ben is vannak olyan dolgok, amik sokkal jobban vannak megoldva, mint a 3-ban. Például a nyaralás: a 3-ban olyan unalmas. most vittem el őket Kínába és egyszerűen nem tudtam kezdeni velük semmit...


A sims 3ban is lehet gyönyörű simeket gyártani, csak érteni kell hozzá,es legyen szépérzéked.

2019. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja és, ha nekem nincs kedvem a szükségletekkel foglalkozni, kódot használok, és egyből van idő mindenre. Így azért számomra élvezetesebb a játék.
2019. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én leginkább építkezni szeretek, és azt az állítást, hogy a Sims 4-ben az építés jobb lett, cáfolnám.

Nagyon hiányolom a forgó lépcsőt, a háromban bizonyos csalásokkal a sima lépcsőből is lehetett sarok lépcsőt csinálni, a négyben ez lehetetlen. A tető alá nem lehet építeni, a színek és minták mennyisége igen csekély, ha emeletre lépcső vezet, akkor kintről benyúlik a tetőszerkezet. Egymás mellett levő (igazi) falak csak egymagasak lehetnek.

Nincsen földmozgatás, egysíkú a terep mindenhol. Nincsen természetes víz.

De legalább kevésbé akadozik, emiatt játszom vele.

2019. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!