Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Létezik ilyen sci-fi szerepjáték?

Létezik ilyen sci-fi szerepjáték?

Figyelt kérdés

Ami klasszikus szerepjátékos alapokra épül, mint a régi Fallout játékok vagy az Arcanum és a Planescape. Az izometrikus nézet nem fontos, ahogy a harcrendszer milyensége sem. A lényeg az, hogy kidolgozott fejlődési rendszer legyen, ahol nagy szerep jut az egyes képességeinknek, és a küldetéseket a lehető legváltozatosabb módon tudjuk megoldani, a dialógusok pedig részletesek, és jól megírtak.


Az is fontos, hogy tiszta formájában érdekelne a sci-fi, tehát ne legyen posztapokaliptikus (pl. Fallout, Wasteland), ne tartalmazzon fantasy elemeket (pl. Shadowrun), a Cyberpank, mint a sci-fi alműfaja viszont még belefér.


A Mass Effect nem tetszik, és ránézésre nem is elég mély tehát az kilőve, a Deus Ex, System Shock és hasonló címeket sem várok, mert azok nem szerepjátékok.


Megvan a Star Wars Knights of the Old Republic mindkét része, azon gondolkodom, hogy érdemes lenne belekezdenem az elsőbe, de nem vagyok keményvonalas SW rajongó, így ha van más a témában, inkább azt választanám.


A játék kora sem számít, annyi viszont fontos lenne, hogy elérhető legyen Steam-en, vagy GOG-n.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. jún. 25. 09:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként, legrosszabb esetben megvárom a The Outer Worlds megjelenését októberben, úgy is van mit pótolni.
2019. jún. 25. 09:47
 2/3 A kérdező kommentje:

Időközben rátaláltam az Anachronox-ra, de az sem tetszik. Nem tudom, hogy a műfajban miért vannak ennyire alulprezentálva a sci-fi, történelmi, és jelenkori környezetben játszódó alkotások, pedig hozzám hasonlóan sokan vannak, akik az előbb feksoroltakat jobban kedvelik, mint a fantasyt.


(Utóbbi is lehet jó, de személy szerint akkor tud igazán érdekelni, ha van benne valami plusz, ami egyedivé teszi pl. a kérdésben említett Planescape, Arcanum vagy Torment ilyenek, de a Witcher világát is kedvelem, ellenben egy Pillars, TES vagy Divinity kevésbé tud lázba hozni, ezekből van mégis a legtöbb.

2019. jún. 25. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Sikerült előkaparnom pár címet, bár egyiket sem próbáltam személyesen. StarCrawlers, ami egy dungeon crawler, Stellar Tactics, ami még early access, és Starflight 1+2 amikben elvileg elég kevés az RPG elem, de hátha valamelyik bejön.

Meglepő, hogy tényleg alig lehet találni plain sci-fi cRPG-t.

2019. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!