Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tudom a laptopom...

Hogyan tudom a laptopom integrált videókártyáját a dedikáltra váltani?

Figyelt kérdés
A közelmúltban vettem egy gamer laptopot(16 GB RAM, 256 GB SSD, Ryzen 5 3550H, RadeonT RX 560X), és egy olyan problémába ütköztem, hogy mikor bármivel játszok, az integrált videókártyát indítja el, amivel természetesen nem fut úgy a játék, mint a dedikáltal tudna. Onnan tudom, hogy az intergráltat használja, hogy R6S-ben valahogy találtam egy opciót ahol manuálisan beállíthattam, hogy melyiket használja, és ott szinte full grafikán van fixen 80 fps-em. Mikor meg példának okaként kipróbáltam, hogy ugyan a minecraft hogyan működhet (tudtam, hogy ott az F3 segítségével meg lehet nézni ezeket az információkat), ott kiírta, hogy az integráltat használja. Kicsit jobban utána olvastam, és tudom, hogy az AMD-nek van egy olyan rendszere, amivel mindkettő videókártyát kihasználja, éppen ezért manuálisan egész egyszerűen sehol nem tudom elsődlegessé tenni a dedikáltat, és nem értem, hogyha mindkettő videókártya ki van használva, akkor miért szenved a gépem olyan helyzetekben, ahol elvileg csont nélkül kellene futnia? Persze értem én, hogy azért csodákat nem kell várnom az 560X-től, nyilván nincsenek is irreális elvárásaim, de ennél azért többet várnék el tőle.

2019. jún. 27. 00:03
 1/1 anonim ***** válasza:
bios menübe nézz szét, illetve a vga driverében a játékoknál egyedi konfigot állíts be a játékokhoz..ha nem megy írj a gyártó Q&A forumra...vagy reddit fórumra..ott biztos válaszolnak :D
2019. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!