Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért néznek ki az emberek ha...

Miért néznek ki az emberek ha nem fizetek a játékokért/programokért?

Figyelt kérdés
Ha bárkinek elmondom, hogy én nem szoktam steamen játékokat vásárolni hanem ingyen töltöm le az internetről, mindenki úgy néz rám mintha én lennék a világ legnagyobb bűnözője, tolvajnak néznek nem értem miért , ha van rá lehetőségem, hogy ingyen megszerezzem miért ne , oké elismerem, hogy a készitők megérdemlik a pénzt, mert keményen dolgoztak , de hát a Kelet-Európai fizetések ezt nem igazán teszik lehetővé , vagy inkább csak dicsekvésből mondják ezeket , hogy nekik mennyi mindenre telik ?

2019. júl. 2. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Mert egy rohadt tolvaj vagy, aki miatt kevesebb bevétele van a cégeknek és ezért drágábbak a játékok! Ha valamire nincs pénzed, akkor nem kell játszani! Vagy a kaját is lopod? Az autót is? Ez ugyanaz!
2019. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem te vagy a világ legnagyobb bűnözője, de azért tolvaj vagy, ez tény.


Nekem sem telik sok dologra, de nem lopom el, ha nem tudom megvenni, akkor el kell gondolkodnom azon, vajon szükségem van-e rá, vagy nincs, érdemes-e erre költenem, vagy sem, és ez alapján már akár forrást is tudok rá találni, ha nagyon akarom. Ha meg nem, akkor hagyom a francba. Azt gondolod, hogy ez neked alanyi jogon jár? Hát nem. Ráadásul a hozzád hasonlók miatt keseríti meg DRM azoknak a becsületes játékosoknak az életét, akik áldoznak erre, szóval akár joggal nézhetek rád/rátok összehúzott szemöldökkel (amivel persze nem megyek valami sokra).


Azt pedig, hogy éves szinten nem telik 4-10 játékra, azt nem hiszem el, ez alkati kérdés, Te nem megvenni nem tudod, hanem nem is akarod, általában a hozzád hasonlók akkor sem vásárolják, ha egyébként megtehetik. Azzal takarózni, hogy ebben más a hibás (pl. a Kelet-európai fizetés), már eleve sokatmondó.


Elismered azt, hogy az elkészítéséért keményen megdolgoztak. Nos, nem tudom, dolgozol-e valahol, és azt pénzért teszed-e. Mit szólnál, ha ugyanúgy dolgoznod kellene, csak éppen nem kapnál érte fizetést? Vagy fele annyit, mondván tök jó, meg minden, de hát a felét ellopják, úgyhogy így jártál.


Nem dicsekvés az, ha azt mondja valaki, hogy ő fizet azért, ami pénzbe kerül, egyelőre ez a természetes, majd ha ez változik, te leszel a király, addig meg tűrd el, vagy inkább ne mond el senkinek, ha ennyire zavar. Esetleg próbáld ki a másik oldalt.., nem olyan rossz. Legalább egy kicsit. Csak a felét. Lécci'.. :-)

2019. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azért ételt lopni és játékot leszedni ingyen azért van különbség , ezt úgy tudnám hasonlitani hogy haver megveszi a játékot és idaadja majd pár nap múlva beleunok, mert a mai játékokban 2-3 nap alatt bele lehet unni és viszaadom neki , tehát az "ingyen" játékért is valaki valamikor fizett , csak most én használom.


Amúgy nem halok bele évente 10 játékban , azt úgye tudod, hogy a minimálbér kicsivel több, mint 300 Euró , tehát ha vennék egy évben 10 játékot több, mint egy hónapi fizetésem csak erre menne, és hol a többi kiadás, tehát igen nem igaszán futja az emberek nagy részének még 1 játékra sem.

2019. júl. 2. 19:25
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Milyen kelet-európai fizetésből nem telik? Annyi legális lehetőség van töredék áron beszerezni a játékokat, hogy valami hihetetlen. Persze, lehet, hogy nem játszod a megjelenés utáni első hónapban, de amúgy miért is kéne? Meg aztán hogy van az, hogy megengedhetsz magadnak olyan gépet, ami elbírja a játékokat, de a játékot magát nem.


Soha az életben nem volt még annyira olcsó legálisan gamernek lenni, mint ma, nézzük azt akár a hardver, akár a szoftver oldalról.

2019. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

"Azért ételt lopni és játékot leszedni ingyen azért van különbség"


Van különbség. Az egyik létszükséglet, ami nélkül meghalsz, a másik luxus, ami nélkül ugyanúgy teljes életet tudsz élni.

2019. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát például úgy van lehetőségem jó gépet venni, hogy kispórolom a játékok árából , és igen tudom milyen árak vannak a régi játékok is ilyen 10-15 euróért futnak , tehát nagyon nem olcsók
2019. júl. 2. 19:53
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs 3-4 ezer forintod játékra (leárazások és promóciók nélkül!), akkor nem engedheted meg magadnak a gépet sem és érdemes lenne más hobbiban gondolkodni.
2019. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Senki sem mondta, hogy a megjelenés napján kell megvenned minden játékot 60+ euróért. Nézz a jelenlegi Steam summer sale-re. 3-6 eurótért már kapsz AAA játékokat. Nem mindig a kifogást kell keresni. Ha nem telik egy 60 eurós játékra, akkor várok vele pár évet, amíg leárazzák és nekem van rá pénzem. De akinek PC-re van pénze, annak a játékért fizetni se legyen büdös.
2019. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Gugu Gabor ***** válasza:
31%

igen lehet nem a legujabb játékokkal játszol, de ha kicsit nézelődsz akkor pár éves AAA játékokat tudsz venni 3-4000Ft ért.

humblebundle ilyen olyan sale, gog...

2019. júl. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert ez lopás.

A ruhák megszerzésére is lenne ingyenes "lehetőség" (azaz lopás) mégsem teszed, vajon miért?


Ráadásul olyan sok leárazás van, hogy potompénzért hozzá lehet jutni nagy játékokhoz. Pl Steam summer sale, humbe bundle, fanatical, stb.


Mivel gamer gépre gyűjtesz vagy gyűjtöttél, ezért te nem is vagy az a kategória, aki nem engedheti meg magának. Inkább a nem akarja megengedni magának, mert hát "höhöö megszerezhetem ingyen is hülye vagyok én fizetni érte"

2019. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!