Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ti mennyire szoktátok hibáztat...

Ti mennyire szoktátok hibáztatni az időjárás jelentést?

Figyelt kérdés
2019. nov. 19. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hibáztatni? Mégis miért?
2019. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, mivel felfogom, hogy egy folyamatosan változó dolog az időjárás, amit csak jósolgatni lehet. De azért puszi, hogy különböző weboldalakon és applikációkban változtatják a számokat, épp ami aktuális.
2019. nov. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2019. nov. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel csak valószínűségi előrejelzés, ezért nem. De aki "hibáztatja", az többnyire csak valami tv időjárás előrejelzést szokott nézni, ahol kb 20 másodperc alatt mondják el az egész ország várható időjárását, legjobb esetben is megyeszintre bontva piktogramokkal.

Interneten elérhetőek akár települési szintű előrejelzések, napszakra bontva, és valószínűségeket is megadva. TV-ben fél perc alatt nem lehet ilyen sok információt közölni, nyilván szükséges az egyszerűsítés. Ami könnyű, ha 80-90% eséllyel eső lesz, de ha csak 60% a valószínűsége, akkor mit mondjon szerencsétlen meteorológus, hogy a panelproli ne háborogjon, ha mégis esik, vagy mégsem esett az nap?

2019. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Belerúgok a tévébe olyankor.
2019. nov. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Pl énannak idején nagyon. Volt egy vállalkozásom, ami nagyon időjárás függő volt. Namost ha egész héten azt szajkózták, hogy hétvégén eső, szél, rossz idő lesz, akkor onnantól ha mégis kánikula volt és ragyogó idő, akkor érezhetően kevesebben jöttek, mert már olyan programot szerveztek, ami esőhöz illik. Pl ezzel küzdött más is, strandbüfék, strandkölcsönzők, szabadtéri bármi. Nekünk ez nagyon is meglátszott a pénztárcán. Szóval igen, tudtam szídni, hogy riogatták az embereket...
2019. nov. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg se nézem, meg se hallgatom. A térdemnél jobb idõjárás-elõjelzõ nincs. Ha fáj, lesz esõ. Ha nem fáj, akkor napos, száraz idõ lesz.

Fogadást is nyertem már a térdemnek köszönhetõen. :-D

2019. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan képességem van, hogy a hátam alapján megmondom mikor jön a főnök, mivel a hátam közepére kívánom.
2019. nov. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Meg sem nézem,felidegesít,mert amikor tavasszal alig várom a napsütést,és a jó időt, mindig azt mondják, hogy jó idő lesz, és közben soha!
2019. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!