Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ti emlékeztek arra amikor a...

Ti emlékeztek arra amikor a tévéújságban bekarikáztuk mit akarunk megnézni? Ilyen ma már nincs?

Figyelt kérdés
Emlékszem a kilencvenes években minden héten megvettem a Színes rtv-t,vagy RTV részletest,végigbönhésztem milyen műsorok lesznek a héten és egy tollal bekarikáztam a Szomszédokat,a Dallast,a Friderikusz showt,vagy a hónap filmjét ami általában egy moziban sikeres amerikai film volt.De szerettem nézni például a szerencsekereket,a Walt Disney bemutatját vagy a Derricket hétfő esténként.Tudom hogy ma már itt az internet,még számos tévécsatornából lehet válogatni,de nekem hiányzik az az időszak,amikor nagy szám volt hogy mozifilmet adnak a tévében,jó show műsorokat,jó sorozatokat,nagy szám volt a Dallas,vagy a szeszélyes évszakok,megvolt a varázsa annak az időszaknak.Most számtalan filmből,sorozatból válogathatunk,de nekem mégis hiányzik hogy szombat este 8-ra haza kellett érni hogy ne maradjak le a filmről,vagy vacilálni kellett hogy a filmet nézzem meg,vagy a vetélkedőt mert mind a kettő érdekelt,de egy időben adták mind a kettőt,és nehéz volt választani.Most lehet,hogy akkor és azt nézek meg amikor akarok,de ennek valahogy nincs meg a varázsa.Ti is így vagytok?
2020. ápr. 24. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy emlékszem. És természetesen semmi sem tart vissza, hogy ma is ugyanígy tegyél. Ma is vannak fix műsoros tévécsatornák.
2020. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1-es de már nem nézek tévét.És tévéújságot sem veszek.Itt a neten meg tudom nézni bármelyik tévécsatorna műsorát.Meg ma már nem olyan nagy szám egy sorozat,vagy egy szórakoztató műsor.Régen mindenki nézte a Dallast,vagy a Szeszélyes évszakokat.
2020. ápr. 24. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megvolt a varázsa, de azért az egészet jócskán megszépíti a nosztalgia. Visszagondolni jó rá, de én személy szerint örülök, hogy van lehetőségem megkeresni azt a filmet/sorozatot/műsort, ami érdekel vagy szórakoztat vagy értékesnek tartok, és nem Szerencsekereket kell néznem minden este, mert csak az van.
2020. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3-as én szerettem a Szerencsekereket,jó volt az akkor.Szerettem a vetélkedőket,Kérdezz felelek,vagy Zsákbamacska,Bűvös hatos,a kapcsoltam ezek mind jók voltak akkor.
2020. ápr. 24. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
"jó volt az akkor" pontosan :) Én is szerettem az akkori műsorok nagy részét, meg néztük azokat is, amiket kevésbé szerettünk. Van olyan vetélkedő, amit most is szívesen néznék, pl a Mindent vagy semmit, de összességében nem bánom, hogy nagyobb a választék és több lehetőségem van mást nézni. Most például egy Szerencsekerék már nem kötne le.
2020. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ehhez három dolgot fűznék hozzá.

- Ma is vannak műsorújságok. Ugyan bejelölni nem szoktam, de végignézem, hogy mik lesznek, és ha úgy van időm és energiám, megnézem. Persze, port.hu-n is megnézhetem, de mondjuk az ágyból tévézv kényelmesebb a műsorújság. :)

- Ha valamiből kevés van, azt jobban értékeli az ember. Mégpedig azért, mert amikor a semmihez képest kap valamit, az nagyobb ugrás, mintha a valamihez képest kapna több valamit. Ez az érzés, megszépítve egy kis nosztalgiával máris sokkal szebb színben tünteti fel az akkori helyzetet. (Aztán ha most valaki összesen 2 csatorna közül választhatna, sokaknál repülne a tévé. :D)

- A több nem azt jelenti, hogy jobb is. Nem, nem azt mondom, hogy most nincsenek jó filmek. Vannak. De mellette egy halom hulladék is van. Szóval a minőségi műsorok mennyiségében nem volt akkora növekedés, mint amekkora a csatornák, és az összes műsor esetén volt. Hiába van most a tévén 70 csatorna, nincs hetvenszer annyi jó műsor. Több van, de szubjektív véleményem szerint kb. 4-5-ször több. Ami persze, több, csak megint pszichológia: ha valamiből kevés van, és annak 80%-a jó, azt többnek érzékeli az ember, mintha hússzor annyi lenne, de annak 20%-a jó.


Végül szubjektív véleményként: szép időszak volt, de nekem a mostani jobban tetszik. Vannak olyan tematikus csatornák, amiket ha bekapcsolok, majdnem mindig találok érdekes műsort, Mindigo-n visszanézhetem, ha valamiről lemaradtam, ami lehet, hogy nem annyira varázslatos, mint örömteli izgalomban várni az este 9-et, de sokkal kényelmesebb, főleg, ha az ember dolgozik, és erősen behatárolt a szabadideje. Netflixen vagy HBO Go-n meg még csak a műsorszerkesztőkhöz sem vagyok kötve, és videókazettákkal babrálás nélkül is újra megnézhetem azt, amihez kedvem van.

2020. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs.

Pedig tényleg jó volt.

2020. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, sőt, én még arra is emlékszem, hogy az újságban a könnyűzenei műsoroknál fel voltak sorolva a számok, amiket adtak. Be lehetett élesíteni a kazettás magnót.:)

Egyébként tv-műsor "karikázgatást" most is lehetséges, vannak műsor újságok, de nem tudják az összes csatorna összes műsorát feltüntetni. Én használtam is ilyet nem oly rég, pár hétig albérletben, ahol nem volt internet.

2020. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!