Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért lett ilyen alacsony a...

Kokakólalájt kérdése:

Miért lett ilyen alacsony a nézettsége az RTL Klubnak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben folyamatosan kikapnak a Tv-2-től. Pedig nemrég még az élen álltak az Álarcos énekessel, most viszont negatív nézettségi rekordokat döntenek meg. Ok, hogy az Álarcos énekesnek már vége, de azért még vannak ott jó műsorok, mint például a Cápák Között vagy a Mellékhatás. Utóbbi volt a legnézettebb műsoruk, és az egyetlen ami megnyerte a maga műsorsávját. De még ennek is leesett a nézettsége ahhoz képest, amennyivel kezdett, meg amennyire jó. Pedig azt hinné az ember, hogy a karantén idején többet néztek tv-t de mélypontra került a csatorna. Mi lehet az oka ennek?

2020. máj. 20. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Mert polgárpukkasztással próbálkoznak
2020. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Az Álarcos énekessel félig-meddig megválaszoltad a kérdést. Kifutottak a sikerműsoraik. De nem csak az Álarcos Énekes, hanem a Drága Örökösök, és a Mi Kis Falunk is szünetel. Ezek voltak a legkedveltebbek. Szintén nagy hiba volt, hogy őszre halasztották a Tanár, és az Apatigris levetítését egy leadott rész után. A mostaniakat meg pakolják fel az oldalukra, veszélyeztetve az őszi nézettséget.

A mostani műsorstruktúrájuk meg egyenesen katasztrófa. Hétköznap berakták főműsoridőbe az Exatlonnal szemben a Barátok Köztöt ami már 10 éve dögunalom, és az ország legjobban unatkozó néhány nyugdíjasán kívül már a kutya sem nézi. Én nem nézem az Exatlont se, mert távol áll tőlem, de elismerem, hogy profi színvonalú jól összerakott műsor. Aki szereti ezt a műfajt, érthető, hogy le tudja kötni. Nem úgy, mint az ótvar BK. Ezen kívül újra előhozták a toplistás műsorukat a rém irritáló Szabó Zsófival, meg a Cápák Közöttet. Ezek már tavaly is mentek, és akkor sem nézte senki. Nem értem mi szükség volt előszedni újra. A Cápák Között mondjuk tud szórakoztató lenni. Bele szoktam nézni néha. De engem sokkal jobban érdekelne egy olyan műsor, ami valóban bemutatja a gazdasági folyamatokat, vagy betekintést enged az üzleti életbe. Itt csak annyi történik, hogy újgazdag cégvezetők cringelnek pár őrült feltalálón, akiknek fogalmuk sincs a vállalkozásról. És az ötletek is egyre rosszabbak. A toplistába meg a régi műsoraikon nosztalgiáznak, a fenét se érdekli. Mi is van még? Ja igen, bűnügyi műsor ami kb. 15 éve lejárt formátum. Meg ZS kategóriás amerikai sorozatok. Lássuk be, ez úgy kuka ahogy van.

A hétvégén meg az említett két halasztott sorozat helyett berakták ezeket a nézhetetlen karanténos műsorokat. Kb. 1 percet bírtam belőlük. Gáspár Laci nélkül lassan már nem tervez műsort a csatorna. De az egész ötlet alapból gusztustalan, hogy egy világjárványból akartak hasznot húzni. Ráadásul most már vége is a kijárási korlátozásnak, de most hétvégén még mindig lesznek ezek a borzalmak. A Mellékhatást én is szeretem. De egy drámai thriller sorozat eléggé réteg műfaj, és a téma sem túl mainstream. Lehet, hogy esett a nézettsége, de így sem lehetnek elégedetlenek, mert simán benne volt, hogy ugyanakkora bukás lesz, mint tavaly az Alvilág, és ehhez képest azért szert tett egy masszív táborra.

Szóval jól tökön szúrta magát a csatorna, és rossz a műsorpolitikájuk.

2020. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Na ezért nem nézek én Tv-t... Teljesen kiszorul az a fajta műsor amit én esetleg néznék-akció és kaland filmek- helyette vannak ezek a saját gyártású műsorok. Oké,bevallom a Drága örökösöket néztem,de az engem szórakoztat. Nemrég még remek amerikai sorozatokat adtak... mennyibe lenne ha néhány streaming szolgáltatótól megvennének pár népszerű sorozatot/filmet?! Bár igazából a tv mint olyan a középkorúak és az idősebbek platformja,lehet ezért is fut már 100 éve a barátok közt.
2020. máj. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Az RTL Klub A TV2-vel szemben valóban piaci alapon működik. A koronavírus miatt kevesebben és kevesebb pénzért akarnak reklámozni (nem csak az RTL-nél, hanem mindenhol), ezért tudatosan vettek vissza a tempóból. A nézőszám most nem sokat jelent, mert hiába piacvezetők (még így is azok éves szinten!!!), ha kevés a bevétel. Tehát inkább a "futottak még" kategóriás műsoraikat teszik most képernyőre és a jobb nézettséget hozó műsorokat őszre tartogatják, amikorra remélhetőleg kezd helyreállni a reklámpiac.


A TV2 ezzel szemben most durrogtatja el a nagyágyúit, így viszont nem biztos, hogy őszre marad elég muníció. Részükről is érthető ez a taktika, mert nekik ez inkább presztízs kérdés. Jól fog majd mutatni év végén az összesítés, hogy X napot nyertek meg a tavalyi Y nappal szemben és szép grafikonokon ábrázolhatják, hogy mennyire sikeres az új irány.

2020. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Lehet hogy az RTL Klubot kevesebben nézték, de a többi RTL-es csatornákon viszont megnőtt a nézettség (RTL II, Cool, Film+ stb...), sőt az utóbbi időkben az RTL Magyarország csatornái összességben jobban teljesítettek mint a TV2 csatornái.
2020. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

#5: Valóban az RTL csoport összességében nézettebb, mint a TV2 csoport, ennek az oka pedig, hogy az RTL Klubról elkapcsoló nézők kb. harmada az RTL csoport egy másik csatornájára kapcsolt át. Sőt, összességében, éves szinten még mindig az RTL Klub a piacvezető. (Forrás: [link]

Az RTL szándékosan engedte el ezt az időszakot, de mára a TV2 is a nyári menetrend szerint működik (nekik is esik a nézettségük). A nyár egyébként sem túl fontos a kereskedelmi tévék szemszögéből, az érdekesség inkább az lesz, hogy ősszel melyik tud jobban startolni, melyiken lesznek érdekesebb tartalmak.

2020. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!