Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Egy ilyen típusú tévén hogyan...

Egy ilyen típusú tévén hogyan lehet távirányító nélkül beállítani a csatornákat?

Figyelt kérdés
Egy régi Grundig Tv-t szeretnék üzembe állítani, és kábeltévét nézni rajta, de nincs már meg a távirányítója. Két gomb van rajta összesen.

2020. nov. 25. 16:51
 1/4 anonim válasza:
99% sehogy.
2020. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok olyan tévé van, nekem is vagy egy Daewoo képcsövesem, aminek elveszett a távirányítója és bár azon 5 + 1 gomb van, de a menü nem érhető el. Én próbálkoztam univerzális távirányítókkal, de nem igazán váltak be.


Egyebekben, ha jól gondolom, ez egy képcsöves tévé. Hacsak nem kábeles Digid van, akkor mindenképpen szükséges set-top-box közbeiktatása, mert analóg kábeles adás már csak náluk van, analóg földi sugárzás pedig már nincs. Így ha a készüléken át lehet váltani valamelyik gombbal az scart vagy AV bemenetre, akkor onnantól kezdve amúgy is a set-top-boxon váltod a csatornákat, a tévé csak "monitorként" működik.


A Diginél, ha jelenleg nincs a háztartásban set-top-box, akkor a Film Now-ra történő előfizetéssel, havi 300 forintért adnak egyet ingyenesen. Saját DVB-C set-top-box kb. 10-15 ezer forintba kerül.

2020. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabesz147 ***** válasza:
100%

[link]


Vegyél új, utángyártottat, ami csak az adott TV-hez van kitenyésztve:-), én már 3-at vettem itt, ismerősnek, magamnak, nem volt gond. Ezen az oldalon régiekhez is sok van, ha megéri szállíttatni, stb.

Egyből tudja a dolgát, nem kell szarakodni, kódolgatni.

A Jófogáson is sok távirányítót láttam, más keresése közben.

Még egy tipp, írd be a googleba a pontos TV típust - távirányító, ott is kijöhet valami:-).

2020. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában egy kis fedél/ ajtó alatt szoktak lenni a TV készülékeken a csatornák behangolásához szükséges gombok.

A régebbi készülékeken legalábbis eléggé elterjedt megoldás volt.


Ha azt sikerül kitapogatni, akkor lehet hogy tudok segíteni.

2020. nov. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!