Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Valakinél fogható, illetve...

Valakinél fogható, illetve szokta nézni a budapesti Főnix TV-t?

Figyelt kérdés

Aki nem ismerné, ne lepődjön meg, de a Főnix TV az egyetlen megmaradt összbudapesti helyi tévé*, 2000 óta sugároz földi frekvencián, részemről csak az merült fel, hogy kinek. :)


Például a kábeles Diginél több budapesti kerületi tévé is elérhető egész Budapest területén, tudtommal Pest megyében e mellé még a pest megyei helyi tévék is, de a Főnix nem kerül(t) be a kínálatba.


Honlap - [link]

Műsor - [link]


Azért merült csak most fel bennem, mert éppen kísérleteztem az új tévén szobaantennával és legnagyobb meglepetésemre bejött. 4:3 képarányú adás, mivel saját frekvenciája van egyébként a Mindig TV ingyenes adásaihoz képest sokkal jobb minőségben, de egyébként beazonosíthatatlan időben készült felvételeket sugározva.


A 2000-es évek elején, még az analóg időszakban néha-néha egy-egy film erejéig néztem, aztán a Hálózat TV-t sugározta főműsoridőben, majd annak megszűnését követően csak saját gyártású műsorai vannak.


* - 2000-ben 3 helyi tévé volt Budapesten, az Alfa TV, melyet felvásárolt a svéd MTG és ebből lett a Viasat3, mely 2005-ig Budapesten egyszerű szoba- vagy tetőantennával is fogható volt (jelenleg a műsorelosztókon érhető el, teljesen ingyenesen nem), a többszöri tulajdonváltáson átesett Omega TV, mely végül Fix.TV néven futott be, majd a 2000-es évek végén az eredeti csatornát üzemeltető cég csődbe ment és manapság utódja a műsorelosztókon érhető el Fix TV néven és a Főnix TV, mely ezek közül a legnagyobb túlélőnek tűnik.



2020. dec. 20. 17:48
A kérdező szavazást indított:
Soha nem hallottam erről a csatornáról
Korábban elérhető volt nálam, de sosem néztem
Korábban elérhető volt nálam, akkor néztem is
Jelenleg is elérhető nálam
Jelenleg is elérhető nálam, de nem szoktam nézni
Jelenleg is elérhető nálam, nézni is szoktam
Csak a Főnix TV-t nézem. :)
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Érden is fogható ha Budapest felé van állítva az antenna. Kábelen nem elérhető sehol, antenna kell hozzá a budapesti adó felé irányítva, akkor tudod fogni.
2020. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen azt én is tudom, hogy földi antennával lehet fogni, ami részemről felmerült, hogy esetleg valahol el van-e osztva kábelen vagy IPTV-n.


Merthogy szerintem Budapest eléggé lefedett műsorelosztó szolgáltatásokkal, kevesen nézik a DVB-T-t, amin elérhető, főként, hogy míg a Mindig TV passzív antennával pl. itt a XVI. kerületben kiválóan jön, a Főnix pedig amelyik saját antennáról sugároz már akadozik, mégis még mindig működik ez a csatorna, pedig vélhetően inkább a budai területeken és a Belvárosban lehet venni normális jelerőséggel, ahol szerintem mindenhol van más alternatíva a vételre.

2020. dec. 20. 22:17
 3/3 Snapsy válasza:
Vagy 15 éve mikor még anyáméknál laktam találtam rá, pár évvel később mikor albiba laktam csak szobantennám volt akkor a 3 csatrona mellet tudtam fogni.A digitális átállás után kábel előfizetésem volt. Pár éve váltottam vissza szobaantennára. De nem találta a box (valószínű kis jelerősség miatt). Pár napja újrahangoltam és láss csodát bejött.:) Amúgy nagyon szeretem értelmes, színvonalas műsorok, többségében saját készítésű, kcsit olyan mint az MTV fénykorában. Igaz sok az ismétlés de ez egyáltalán nem zavar. A képújság alatti zenék meg kb. 20 éve az indulás óta nem vagy csak minimálisan változtak és szuperek. Részemről 10/10.
2023. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!