Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért úgy köszön a híradós...

Miért úgy köszön a híradós éjfélkor hogy Jó estét?

Figyelt kérdés

2021. márc. 15. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
mert este van
2021. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
22 óráig van este. Utána éjszaka van
2021. márc. 15. 18:56
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A köznyelvben a jó éjszakát kifejezést közvetlen elalvás előtt mondjuk a másik embernek.


Talán sokkoló lesz a számodra de a német köztévében sem Gute nacht-ot mondanak hanem Guten abend-et vagy pl az angolszászoknál sem good night-tal köszönnek a TV-ben hanem good evening-gel.


Mondjuk nyilván erről is a fidesz tehet.

2021. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó éjszakát lefekvéskor kívánunk (egyfajta búcsúzás), nem üdvözléskor. Üdvözlésre a "jó reggelt/napot/estét kívánok!" formát használják, függetlenül attól hogy ettől több napszakra lehet bontani egy napot.
2021. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én egyszer mondtam nyáron 05:58kor az utcán hogy jó éjszakát, és kinevettek. Pedig attól hogy süt a nap még nincs reggel, csak 6tól. Na mindegy attól hogy nem fekszünk le még nem lesz sem este sem reggel. Ez olyan mintha azt mondánk valakinek szülinapja előtt 3 hónappal hogy boldog születésnapot, hiába van messze de nekem szülinapi hangulatom van, vagy a temetésen azt mondani egy élőnek hogy Isten nyugosztaljon. Bár nem te vagy halott, de neked kell megnyugodni, mert feszült vagy. Vagy kitöröljük a tavaszt meg az őszt mert nem kell az átmenet, úgyhogy én most boldog karácsonyt kívánok, áprilistól meg jó nyarat. Vagy eltörlik a közép korosztályokat és 40 éves korig gyerekek vagyunk, utána meg időskorúnak. Na ezért hülyeség ez a fajta köszönés.
2021. márc. 15. 19:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, ez legyen a legnagyobb gondod. Nem mellesleg nem tudom hogy megy manapság mert jó rég néztem utoljűra tv-ben híradót, de régen felvették a z estit valamikor délután aztán azt adták le többször, ennyi.
2021. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
Kiforgatott, szélsőséges példáid vannak. Ha süt a nap akkor nappal van, ha nem süt akkor pedig este, mert ezek a mindenki által érzékelhető jelenségek. A hagyományok pedig felülírják a tudományosan precíz szőrszálhasogatást, amivel te itt (vagy az életben) próbálkozol. A neten ezt trollkodásnak hívják, az életben meg simán bolondnak néznek, ha te egy napfényes reggelen 'jó éjszakát' (és nem estét) kívánsz, mert az órán csak 5:58 van.
2021. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

"Na ezért hülyeség ez a fajta köszönés."


Ez az a kategória amikor mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Ha nyáron reggel 6-kor, amikor a nap már egy órája felkelt te jóéjszakát kívánsz akkor kérem keresse fel kezelőorvosát, gyógyszerészét.

2021. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ez az a kategória, persze, mégsem tehetném a politikához, mert csak minimális köze van hozzá.
2021. márc. 15. 19:27
 10/19 A kérdező kommentje:

7: amúgy meg ha estét kívánnék reggel 6 előtt az mégfurcsább lenne

(reggel előtt 2 perccel)

2021. márc. 15. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!