Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Vodafone Tv - IPTV?

Kancácska kérdése:

Vodafone Tv - IPTV?

Figyelt kérdés
Eddig Vodafone/UPC digitális kábeltévét használtam, mediacard-al. Most szeretnél Vodafone Tv-t (IPTV) de semmit sem tudok róla. Nem tudom a működését. Azt értem, hogy bejön a koax, elosztva kétfelé, egyik megy a Connectbox modemhez, a másik megy a tv-be. Eddig nem kellett semmi más távirányító, mert ugye a mediacard dekódolt. Az IPTV-nél van egy másik box, abba megy a koax, a tv pedig HDMI kábelen a tv-be. A honlapon a leírás szerint viszont PC kábel is megy a boxba. Ezt a részét nem értem. Nekem a tv másik szobában van, nem ahol a pc modem. Most át kell kábelezni az egészet? :O Azt hittem elég a koax a boxba és onnan a HDMI, de most elbizonytalanítottak. Az nem derült ki, a boxból hova megy a PC kábel másik vége. De az sem, hogy a csatornákat a tv-n lehet szerkeszteni, vagy a boxban van beállítva mind a hagyományos médiaboxokban? Akkor az sem szerkeszthető, cserélgethető a sorrend? Plusz ismét két távirányító kell az egészhez? :/ Akinek van, attól kérdezném, hogyan is van az egész? Köszönöm előre is.

2021. márc. 28. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mediacardot kell újra kérni, a vtv-be kötött Ethernet kábel másik vége a modembe megy, mert a visszanéző felhő alapú.
2021. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Veszel egy access pointot, aminek van kliens módja és használod úgy. Akkor nem kell átkábelezni az egész lakást, viszont jó routerednek is kell lennie, hogy jó wifi jelet tudjon továbbítani az access pointnak.

Koax akkor kell, ha DVB-C-n továbbítódik a területeden a jel, ha IPTV-ről van szó, ahhoz nem kell a koax, mert netről jön az egész.

Boxból a másik vége vagy routeredbe vagy az access pointodba. Nagyon más opció nincs.

Csatornákat csak áthelyezni tudod, a számozás elvileg marad. Azaz saját tetszőleges elemszámú listát nem tudsz létrehozni.

2022. máj. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!