Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Jóbarátok "kérdéses" epizódj...

A Jóbarátok "kérdéses" epizódja végül adásba került? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Facebookon és egyéb oldalakon láttam arról cikkeket, hogy a politikusok és a médiában dolgozók nem tudták eldönteni, hogy a Jóbarátok valamelyik részét leadhatják-e az LMBT+ közösséget érintő új törvény miatt.

Nem nézek se tévét, se a Jóbarátokat, ezért nem tudtam visszakövetni, mi lett ennek a vége.

Azt tudom, hogy a törvény hatályban van. Ennek ellenére leadták végűl azt az epizódot?



2021. júl. 22. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Te még nézel tv-t?
2021. júl. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
A törvény utólagos bejelentés alapján működik.
2021. júl. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Jóbarátok jelenleg nem fut olyan csatornán, mely a magyar médiaszabályozás és a magyar törvények szerint működne. A Viasat6-on fut ha jól tudom manapság. A Viasat6 műsorszolgáltatási jogosultsága Spanyolországban van bejegyezve. Ha a sorozat olyan epizódja lemenne, mely tartalmaz a magyar jogszabályokkal ellenest, akkor a NMHH-nál történő bejelentés alapján a spanyol hatóságokkal venné fel az NMHH a kapcsolatot és az ő szabályaik szerint kerülne vizsgálatra az ügy, figyelembe véve, hogy a célország Magyarország, és itt van egy ilyen törvény. Nem vagyok biztos benne, hogy ez egy gyors folyamat lenne.


A magyar kábelcsatornák nagy része, nem a magyar médiahatóság által kiadott engedéllyel és az itteni szabályok szerint működik, így csak a külföldi hatósággal együttműködésben lehet eljárni velük szemben.


Ez igaz az RTL-re is, csatornái közül csak az RTL Klub, mely a magyar médiahatóságnál bejegyzett műsorszolgáltatás, az RTL kábelcsatornái, mind Luxemburgban kiadott műsorszolgáltatási jogosultság alapján működnek, az EU-n belül erre lehetőség van.

2021. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 28. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!