Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A híradásokban miért mindig...

A híradásokban miért mindig csak rossz híreket mondanak többségben?

Figyelt kérdés
Számotokra nem nyomasztó, hogy mindig csak arról beszélnek a tévében, hogy ilyen-olyan közúti baleset volt, meghaltak emberek, különböző tragédiák. Értem én, hogy például fontos felhívni a figyelmet a betegségekre, természeti katasztrófákra, nagyobb szörnyűségekre, de mi annyira érdekes a tizedik olyan esetben, amikor egy ismeretlen valaki autóbalesetet szenved? Szerintetek az rendben van, hogy ilyen szomorú dolgokat mutatnak az embereknek a tévében?
2021. okt. 13. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Engem nem érdekel, nem is nagyon nézek ilyesmit.
Ilyenkor tudatosan sorvasztják az emberek agyát.
Igen, ez egy szomorú dolog.
Szerintem nincs ezzel semmi probléma.
Más a véleményem.
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
HÍR adó - tehát ez nem valami kitaláció, hanem sajnos ilyen dolgok történtek meg a valóságban! Akkor mégis mit mutassanak? Ne hari, de szerintem kissé paranoiás vagy!
2021. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
médiaszakot végeztem, nem véletlenül mondanak rossz híreket, kiterjedt szakirodalma van, olvass utána.
2021. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van jó hír is?
2021. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Emiatt én vagy egy évtizede nem nézek konkrétan híradót. Net végett így vagy úgy úgyis hallok, olvasok a fontosabb dolgokról. A hírekbe tényleg mintha gyűjtenék a negatív témát és a pozitív dolgokra kevésbé helyeznek hangsúlyt.

Az is tény hogy a médiában és a szaksajtóban nagyobb a hírértéke egy háborúnak, balesetnek vagy gyilkosságnak.

2021. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak rossz hírek vannak ,beszámolnak az állatkertekben született pandakrol, oroszlanokrol stb ,engem például az ezek is zavarnak kit érdekel az ilyesmi.
2021. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. Én nem írtam, hogy kitaláció. Mutathatnák örömhíreket is, vagy olyan eseményeket, ami se jó, se rossz, tényekre alapul.

2. Küldenél valami linket?

3. Igen, pl. ha orvosok már lemondtak egy beteg gyerekről, de ő mégis él kitartóan, és egyébként tele van szeretettel. Pl. Az ilyen esetekből lehetne több hír, hogy másnak is erőt adjanak.

5. Igen, de a rossz hírek vannak túlnyomórészt.

Nem szomorú? Több tragikus mondanivaló van, mint jó.

2021. okt. 14. 09:36
 7/10 anonim ***** válasza:
A jó dolgok természetesek, ezért nincs hírértékük, senki sem nézné a tévét. Pl. ma a sarkon mindenki megadta az elsőbbséget, nem történt baleset, mindenki boldog. B. Lajos egy boltba lépve a tervezett rablás helyett vásárolt egy tábla csokoládét. Vagy milyen jó hírekre gondoltál? Nézd az észak-koreai tévét, szerintem ott csak jó hírek vannak.
2021. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"B. Lajos egy boltba lépve a tervezett rablás helyett vásárolt egy tábla csokoládét."

Ez nem jó hír, ez semmilyen hír, senkit nem érdekelne.

Hogy milyen jó hírekre gondoltam, azt már a 3.-nak megválaszoltam. Mellesleg engem nem érdekel Észak-Korea.

2021. okt. 15. 21:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 2. még mindig nem kaptam linket vagy valamit. Most én honnan tudjam miféle szakirodalomnak kéne utána néznem? Köszi a semmit!
2021. okt. 15. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ilyenekkel, hogy valakiről lemondtak az orvosok, és még mindig él, senki nem keresi meg a szerkesztőségeket, az orvosok meg gondolom okkal mondtak le róla, és ki tudja, meddig él még, az meg hogy tele van szeretettel, megfoghatatlan. Csak viccből írtam Észak-Koreát, de elég, ha rendszerváltás előtti archivált újságokba lapozol bele, azokban ugyan nem nagy gyógyulásokról és szeretetről írnak, inkább politikáról és gazdaságról, de - elég öreg lévén - nem emlékszem túl sok rossz hírre, azokat igyekeztek elhallgatni. Amúgy rendszeresen vannak pozitív dolgok is, csak ugye nem azok vannak többségben, és nem azért, mert mindenki olyan vérszomjas lenne, egyszerűen fontossági sorrendet próbálnak felállítani több-kevesebb sikerrel. A jó (elsősorban persze sztár-)hírek többsége gondolom a hírek után jön a Fókuszban, Tények Extrában, stb. Esetleg gyűjts össze témákat, és próbálj összeállítani egy adást, de ne hallgass el semmi fontosat. Ha lezuhant egy gép 200 halottal, azt sem.
2021. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!