Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Tekinthető a videómegosztó...

U. Xorter kérdése:

Tekinthető a videómegosztó oldalak erőszakos reklámtukmálása XXI. századi liszenkoizmusnak?

Figyelt kérdés

A liszenkoizmusról: [link]

Bizonyára észrevettétek, hogy egyre több reklámot tolnak a képünkbe a videómegosztó oldalak. Az a kérdés, hogy ezt az ember határok nélkül tudja tolerálni vagy van egy szint, amikor már inkább nem használjuk ezeket az oldalakat?



2021. dec. 15. 01:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez a modern liszenkoizmus: az ember nem fogja megszokni ezt a reklám/tartalom arányt.
Nem, ez sajnos működik: az ember hozzá fog szokni a reklámhoz.
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már ott tartunk, hogy bizonyos emberek is (pl. influenszerek) gyakorlatilag két lábon járó reklámok. Régen, ami csak egy south park epizód volt, az most megint a hétköznapi lett.

Nekem reklámblokkolóm van, de tényleg fejlődnek, mert már pl. egy videó alatt is maga a youtuber kezd el ajánlani minden szart, nordvpn-től késekig, lényegében mindent.

2021. dec. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Youtube premium. Youtubert meg nem nézünk.
2021. dec. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 EagleHUN ***** válasza:
16%

Én totál nem bírom a reklámokat, főleg ha ilyen tömegben nyomják az ember arcába.

Jó pár éve megszabadultam a TV -zéstől is.

Van TV -m de csak internettel.

Sajnálatomra a videómegosztók is elkezdték nyomni és egyre durvábban.

Az asztali PC -n persze tudom szűrni, de a TV -n nem.

Prémiumra meg elvből nem fizetek elő, hiába adna reklámmentességet.

2021. dec. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A premium nem hülyeség. Pénzbe kerül, de nyugis. Inkább a kábelt kell lemondani. Netflix, spotify, jutu, jutu music esetleg hbo.
2021. dec. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mondjuk az nem egészen tiszta mi köze az egész reklámosdinak Liszenko -hoz. Ő nem reklámozott, nem volt rá szüksége mert az ellenvéleményeket tüntette el.

A reklámok közt meg mehet bármilyen "vélemény" akár egymásnak ellentmondó is nem tüntetik el egymást attól még!

A valóságot sem feltétlen írják felül. Csupán pofátlanul tolakodóak.


Szóval itt van nem kicsi logikai bunkfenc abban hogy liszenkoizmusnak próbálod kérdező beállítani az egészet.

Én nem keverném ezt ide!


Az egy teljesen más dolog hogy normális ember nem szereti ha az arcába tolnak reklámot úgy hogy ki sem tudja kerülni.

De ennek köze nincs a tudomány hamisításhoz, még csak a vélemények mesterséges átfomálásához sem. Lévén akinek átformálja a véleményét egy videó megosztó vagy TV csatorna és pl konteós lesz az nem a reklámoktól lesz az hanem a "főműsoroktól"!!!

2021. dec. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Semmi sincs ingyen. Lehet mindenféle trükkökkel kikerülni, hogy fizetni kelljen valamiért, de ha senki nem fizet, akkor meg fog szűnni, mert nem fenntartható az előállítása, működése.
2021. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 EagleHUN ***** válasza:
51%

#6 hát ez az hogy a videómegosztó nyilvántartást vezet a szokásaidról miket nézel és ez alapján belövik neked milyen reklámokat nyomjanak.

Tehát nekik a reklámozó cégek fizetnek nem is keveset!

Most akkor ha használni szeretnéd úgy hogy közben az ne legyen nagyon zavaró akkor "versenybe" kell szállnod a reklámcégekkel és helyettük fizetned?

Egy ilyen ki ajánl többet alapon, aki többet fizet az "győz"?

Hol lenne ennek a vége?

Gondolt át még 1x.

Nem véletlen hogy az állam a TV -knél elég erősen korlátozta már régóta és nem csak ebben az országban, mennyi műsoridőre mennyi reklám juthat és mikor. Sőt azt is milyen időfelosztásban.

(Megjegyzem még így is túl sok.)

Az sem véletlen hogy miért kezdtek a filmekbe műsorokba belecsempészni reklámokat, pont ezért mert ezzel ezt a szabályozást kerüli meg.


De a videómegosztókhoz ez az állami szabályozás még nem ért el.

Pofátlanul annyit tolnak egy adott embernek amennyi nekik jó, a felhasználó és hogy ez neki mennyire jó vagy sem meg magasról le van...

Vagy fizet.


Na ezt nevezem én zsarolásnak.


És én nem szeretem ha zsarolgatnak sőt azt sem ha próbálkoznak.

Életemben is aki zsarolni csak megpróbált azt nyíltan elküldtem melegebb éghajlatra és legtöbbször még jól meg is szívta!


Remélem majd jól beszabályozza ezeket a szolgáltatókat is az állam.

Mi történhet?

Legrosszabb esetben megszűnik Magyarországon a szolgáltatásuk, hogyha nem vállalják és inkább önként ki/le kapcsolják.

2021. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Csoda hogy 2021-ben van aki adblock nélkül netezik.
2021. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:
51%
#8 Fentebb írtam hogy a gépeimen van adblock. De a TV -re nem tudsz tenni (még).
2021. dec. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
MIért vetted amgadra őszintén?
2021. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!