Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az ismeretterjesztő csatornáko...

Az ismeretterjesztő csatornákon (Spektrum, NG, Viasat History, stb) miért olyan népszerűek a II. világháborúval-, a nácikkal és a hasonló dolgokról szóló dokumentumfilmek?

Figyelt kérdés
Csak mert már egész éjjel-nappal az ilyen témájú cuccokat nyomatják, jobb lenne valami pozitívabb témájút is adni néha...-___-

2022. febr. 10. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Már a felvetés is túlzás, hogy ejjel-nappal ez menne ezeken a csatornákon. Történelmi szempontból a XX. század a legjobban feldolgozott időszak és eléggé eseménydús is volt, illetve vannak még túlélői. Nyilván ezért egyszerűen lehet dokumentumfilmet készíteni ezzel kapcsolatban, illetve szerintem az emberek jó részét, közöttük engem is jobban érdekel a XX. század, mint történelme.


Illetve bár a Spektrumon, a Nat Geo-n és a Viasat History-n szerinted éjjel nappal ez megy, valójában a Spektrumon éppen Vonatra fel! Kalandozások a Föld körül, a Nat Geo-n Múmiak királysága, a Viasat History-n, Tetthely: Az ókor.

2022. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Muszaj nyüstölni a holokauszt bizniszt, mert a fiatal generáció rá sem bagózik. Az öregek még elnézegetik a 70 éves "túlélőlket", de egy tini csak odébbpöccinti a TikTokot, ha meglát egy tökorrú múmiát baszógépes kivégzésekről ajvékolni.
2022. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fárasztó96 ***** válasza:
39%
Nappal Sprektumon mikor vetítenek háborús filmet? Éjjel 9töl vagy 10töl megy tény, de nappal én még nem láttam történelmi/háborús filmet, max reklámot róla. Amc nevű adón elöbb megy az öldöklős film, már bocsi. Schindler listája c. filmet is Amc-n láttam
2022. febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!