Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a véleményetek az Észbontók...

Mi a véleményetek az Észbontókról?

Figyelt kérdés

2022. dec. 23. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem alapvetően jó műsor (lehetne). Múltkor elkaptam egy normális vetélkedő pillanatát (apum nézte) és az volt a kérdés, hogy melyik a legkönnyebb kémiai elem. A válaszadó persze nem tudta, hogy a hidrogén az, de nekem eszembe jutott, hogy ez a jelenet habár itt kieséssel járt, az Észbontókban csak nevetnénk rajta.

A lényeg, hogy szerintem a műsor emlékeztet arra mindenkit, hogy senki sem mindentudó és lehet rajta nevetni is, akár saját magunkon is, ha valamit nem tudunk.


Viszont nem mindig teljesen korrekt. Sokszor kérdeznek olyasmit, ami nem része az iskolában mindenki által tanultnak. Pl. ismerd fel Kapibarai Aszaltszilvit a képen és ha nem tudod a választ, akkor annyira tájékozatlan vagy. Pedig a bulvár nem alapműveltség, hanem hobbi. Ha olyantól kérdeznék, aki azt mondja szereti, akkor nem lenne gond. De így a műsor nem egészen jó játék még. Sokkal jobb lenne, ha figyelembe vennék, hogy mi érdekli őket.

Fel tudom rajzolni a fehérjéket felépítő húsz aminosavat, de nem tudom mi az a tizenegyes. Most akkor nagyon buta vagyok? Mert akkor sem szeretném tudni, ha valaki szerint ezért az vagyok. Nem érdekel, számomra haszontalan információ. Lehet ignoráns vagyok, de ez van.

2022. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kamuműsor hülyéknek.
2022. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Az a probléma egyik alapja, hogy minden emberben van olyan alapvető dolog, amit nem tud. Például konkrétan van olyan videó, ahol egyetemistákat szivatnak kérdésekkel, hogy milyen hülyék. Bár én egyetemistaként nem ismerek történelmi alap dolgokat, de azt mondjuk pont tudom magamtól, hogy a holdon, bocsi, Holdon is van gravitáció, csak kisebb a földinél.


Szóval egyetemistáknál is befigyel ez a de egyszerű kérdésekre se tud választ feeling, pedig azért egyetemre nem a szellemi söpredék jár, még ha zseninke se kell lenni. Bár vicces, ha valaki ELTE hallgató és nem ismeri az egyeteme névadóját, de igazából nem kötelező ismernie a névadójukat. Engem az akasztott ki, hogy a mérnökhallgatók nem tudták, hogy a Holdon mi történne, ha elejtenének egy tollat, de valamiért mégiscsak egyetemre járnak.


Az igazán gáz dolog, hogy amikor az értelmes tartalmat nem gyártó idióta cewleb ott vihog a többieken, de azért megnézném, néhány alapvető kérdésre mi lenne a válaszuk. Vagy előre megmondják nekik a válaszokat és a kérdéseket, hogy utólag jókat nevessenek?

2022. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

3


Szerintem ez a műsör megrendezett.A szereplők direkt játsszák a hülyét.Nem spontán módon válaszolnak a kérdésekre...

2022. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

S"zerintem ez a műsör megrendezett.A szereplők direkt játsszák a hülyét.Nem spontán módon válaszolnak a kérdésekre..."


Szerintem is megrendezett, de azért eléggé vicces, hogy azok a celebek vihognak a kérdésekre válaszolókon, akik maguk sem túl értelmesek. Lefogadom, hogy a rajtuk vihogó celebek ordítóan nagy alap dolgokat nem tudnának maguktól. Persze még egya művelt ember se tudhat mindent, de a celebek még csak azoknak se mondhatóak. Persze nem kötelező műveltnek/értelmesnek lenni, de kicsit bicskanyitogató, hogy ők az "okosak" a műsorban és de jól kiröhögik őket.

2022. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Engem valamilyen szinten szórakoztat, valamilyen szinten meg elszörnyülködöm, hogy mennyire sötét és buta emberek vannak.
2022. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

6


Csak az a bibi, hogy kamuműsor álhülyékkel. Dezső Attila Csaba pl a Legyen ön is milliomosban meg a Maradj talponban is feltűnt. Na, ő pl egyáltalán nem hülye, az Észbontókban mégis tette a hülyét.

2022. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is kamu. Ennyire senki nem lehet tájékozatlan hülye, csak ha súlyosan értelmi fogyatékos.
2023. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"azok a celebek vihognak a kérdésekre válaszolókon, akik maguk sem túl értelmesek."


Na most miért? Vannak értelmes "celebek" is??? Mert akiket a TV műsorok "celeb" cimszóval futtatnak, azok köszönő viszonyban sincsenek az értelemmel.


Ellenben nekük, mint kivűlállóknak, van véleményük az inteligenciáról. Is.

2023. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!