Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Létezik olyan TV megoldás...

Létezik olyan TV megoldás hogy ne kelljen még egy plusz dobozt használni ami csak a helyet foglalja ráadásul undorító is a sok kábelkötegtől?

Figyelt kérdés
A két távírányítóról ne is beszéljünk egy a tv-hez egy a dobozhoz és mindkettővel lehet a hangerőt is szabályozni csatornát váltani, én agyfaszt kapok ettől.
2023. jan. 15. 05:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Netes tv-d van?

Mert akkor használhatsz IPTV-t. Ennek a lényege az, hogy letöltesz egy alkalmazást a tv-re, és azt az alkalmazást megfelelően beállítva, tudsz tv-zni. Többféle beállítási mód létezik, ez függ a szolgáltatótól, amit használni szeretnél. Mert vannak szolgáltatások, amik külön alkalmazást biztosítanak a csatornák megtekintésére (Ilyen az Ittott.tv, a Yettel tv, vagy a Telekom TVGo), de vannak olyan szolgáltattók is, mondjuk a HunTV, vagy még sok más, ami ad egy lejátszási listát, amiben a csatornák találhatóak, és ezt kell betallózni az IPTV lejátszóba (Mondjuk a VLC, vagy az IPTV Pro). De vannak olyanok is, amik bejelentkezési adatokat biztosítanak az IPTV Smarters alkalmazásba.

Egyszóval nagyon bő a választék, és minden attól függ, hogy milyen csatornákat szeretnél nézni, és hogy mennyit gondolsz rászánni erre a dologra.

Van az Ittott.tv, amely rendelkezik különböző csomagokkal, az alapcsomag valami 1500 forint körül van, ami valami 36 csatornát tartalmaz, majd nézd át őket. Van a plusz csomag, amivel a fenti 36 csatornát ki tudod bővíteni, de van a prémium is, amivel még több csatornával tudod kibővíteni a témát. Összesen olyan 80-90 csatornáról beszélünk. Ha mindhárom csomagot bekapcsolod, tehát ha az összes elérhető csatornát szeretnéd nézni, akkor ez olyan 3800 forintba kerül. Nézz rá majd:

[link]


Aztán van a Telekom TV Go, amit telekomosként tudsz aktiválni, aminek szintén vannak különböző csomagjai, van a közszolgálati csomag, aminek ára 0 forint, van az alapcsomag, aminek ára azt hiszem 2000 forint, ebben olyan 20 csatorna van, és van a szuper családi csomag 3500 forintért, amiben 89 csatorna látható.

[link]


Van a direct one, amit én messziről kerülök, mert az hűséges előfizetést kínál, és ezt nem akarom egy olyan szolgáltatásnál, amit vagy használok, vagy nem, mert a fölösleges pénzkidobást nem szeretem. Ebben is van olyan 90 csatorna.

[link]


Van még a Yettel TV, ami 75 csatornát kínál, itt is különböző csomagokkal, de ez rohadt drága, és nem éri meg.

[link]

Kapcsold ki a reklámblokkolód, mert lehet, hogy az oldal nem fog bejönni. Ezt szolgáltató nélkül is igényelheted, de ne tedd mert hülyeség! :)


Aztán vannak a drágábbak, a HunTV, ami már közel 170 csatornákat tartalmaz, és filmeket, meg minden, de ennek az ára már havonta 13 euró.

[link]


A TVS24 szintén egy ilyen, közel 160 csatorna, több ezer külföldi, de ott a minimum igényelhető az a 60 euró, 3 hónapra. Azaz ha úgy nézed, akkor 20 euró per hó, csak egyszerre kifizetve.

[link]


Majd van még a Magyar IPTV külföldön, ami ugyan azt tudja, mint a két utolsó, 170 Magyar, többezer külföldi, 20 euróért havonta.

[link]


Van még a Sweet.tv, ami egy külföldi szolgáltatás, közel 1500 forintért havonta, és ez is tartalmaz elég sok tv csatornát, és 30 napig ingyenesen kipróbálható.

[link]


Ezek az általam kipróbált legjobbak, kivéve a Telenort, meg a Direct One-t, de tényleg attól függ, hogy mennyit szánsz a dologra. A legolcsóbb az 1500 forint körüli, a legdrágább pedig a 20 eurósak.

2023. jan. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha van rendes tv előfizetésed, akkor azt használhatod online is. A Telekom TV-ben használhatod a Telekom fiókoddal belépve, ez van a Mindig TVGo-val is, a Digivel is, a Telenorral is, satöbbi. Az összes szolgáltatónak van ilyen alkalmazása. És ezeket használhatod gépen is, és telefonon is.
2023. jan. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Nincs, kérdező. Ez a fejlődés: minden mindig feleslegesen bonyolultabb és szarabb lesz.
2023. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy van!!

de pont emiatt küldük el a picsába a téhómot mert egy darabig ment az hogy a kártya egyenesen a Tv oldalában van, de jöttek azzal hogy akkor mostantól iptv akármi, kábelezzük újra a 3 szintes házat. de semmi technikai részletet nem tudtak elmondani heteken át a dologról.


hát jött a digi, betették a kis dobozkájukat a bejövő kábelre, és helló sima antennakábelen át megy minden az összes TV-n, HD csatornák jó minőségben, egyikhez kellett csak doboz.

2023. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menjetek a Digihez, nekem a 2009-es első generációs LCD tévém mindenféle box és kártya nélkül behozza az HBO-n és a felnőtt csatornán kívül mindent (de ezekre nem is fizettünk elő). De úhy tudom a Vodafone (egykori UPC) is DVB-C jelet ad, csak annyiban más, hogy kell egy kártya a tévé oldalába, de ezen kívül nem kell box, távirányító, extra kábel. A Telekomnál nekünk 2003-ban (akkor még Matáv Kábel volt) lett analóg tévé amihez a végsőkig ragaszkodtunk emiatt, aztán mire megszüntették jött a Digi, mentünk is át azonnal.
2023. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Es ehhez a dvb-c hez parabola antenna kell a digihez?
2023. jan. 16. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:
A DVB-C kábeles, de van műholdas változat is, akkor viszont a tévének tudnia kell a DVB-S2-t, ezt nem mindegyik tudja.
2023. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sima kábel tv. Mindössze 1 kábel kell hozzá amit ha olyan helyre furatsz el is tudod rejteni a TV mögött.
2023. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszban írtak közül én többet is teszteltem, illetve használtam. Kicsit leírom én is a tapasztalataim.


1. [link]

Ők a legolcsóbbak (jelenleg). Elég széles a csatorna választék, továbbá akár egyenként is előfizethetünk meghatározott TV csatornákra (de csak az alapcsomag mellé). Ha adott csatornákat néznénk és szerepel a válogass csomagban, még többet spórolhatunk vele. A HD csatornák minősége egész jó, az SD-n már érezhető a tömörítés. Gyors és kényelmes a csatornaváltás (mintha csak TV készüléken nézném). Ami nekem nem tettszik benne, hogy visszanézhető TV műsor nincs, nincs EPG, és a műsorújság használata körülményes.


[link]

Elég jó árban van ez is. Több csatorna három napra visszanézhető (nem mindegyiknél érhető ez el, illetve műsorra is van korlátozva). Van benne EPG, a műsorújság is kényelmesen használható. A képminősége is jó. Ami nem tettszik benne, hogy nincs prepaid szolgáltatásuk, szerződést kell kötni és minden hónapban küldik elektronikusan a számlákat. Nem árt vigyázni, mert a kikölcsönzött filmeket is utólag számlázzák ki. A csatorna váltás lassabb, mint az Itt/Ott TV-nél, számítógépen pedig több kattintás és keresgélni is kell a listában.


[link]

Ez pár hét múlva nem lesz rendelhető, új szolgáltatás lesz helyette. Yettel előfizetéssel olcsóbb, mint az oldalon szereplő lista árak (feltöltőkártyások is megkapják a kedvezményt és az egyenlegből vonja le). Adnak hozzá RTL+ active és TV2 Play prémiumot is. A képminősége és a csatorna választék jó, van EPG is, a műsorújság is kényelmesen kezelhető. Androidon a csatorna sorrend is szerkeszthető. A csatornaváltás is gyors meg kényelmes. Ami nem tettszik benne, hogy nincs archív TV, remélhetőleg a közeljövőben induló új szolgáltatásuk már ezt is tartalmazni fogja.


[link]

Ezt a szolgáltatást használom jelenleg (a fentieket is használtam a múltban, legalább egy hónapig). A legtöbb csatorna műsora hét napig visszanézhető (kivéve az ingyenes közszolgálati csatornákat). A filmcsatornák is visszanézhetőek, és sehol nincs műsorra korlátozva. A MAX csomaghoz jár RTL+ active kód, a szabadidő csomaghoz pedig Filmbox+ prémium kódot is adnak (nem tudom, ezt miért nem "reklámozzák" az oldalukon, mert szerintem egész jó ajándék, különösen a Filmbox+ prémiumnak örülök). A képminősége is jó, a legtöbb csatorna HD felbontásban nézhető, de ami SD, az sem gáz. Ami hátrány, hogy a csatornaváltás körülményes, mivel nincs benne lapozás, bár amióta hozzászoktam, szinte csak archív műsorokat nézek rajta. Összességében az a véleményem, hogy Magyarországon ez a legjobb internetes TV szolgáltatás. Picivel magasabb az ára, mint a többi, de a kapott plusz szolgáltatások tükrében szerintem ennyit megér.

2023. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!