Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mit jelent az m1-en és az...

Mit jelent az m1-en és az m2-őn a HD kiírás?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem tudod, akkor valószínűleg nem is HD minőségben nézed, hanem pl. kábeltévén keresztül.

Ez a te esetedben azt jelenti, hogy a kábelszolgáltatód földfelszíni digitális vétellel veszi az m1 és m2 csatornákat, és mivel ott csak a HD minőségű(...) adás fogható, így ezért látod te az analóg kábeltévén is a HD jelölést.

Amúgy eredetileg (a legtöbb esetben csak felkonvertált) HD adás is látható a két közszolgálati csatornán. Ez nagy felbontású "tűéles" képet jelent. Így közvetítették pl. az Olimpiát is.

Azonban, ha te kábeltévén nézed, nálad az "analóg" jel lesz, így nem érhető el a HD minőség, csak egy sima, visszakonvertált SD formátum.


Ha nem kábeltévén hanem műholdon vagy DVB-T-n nézed, esetleg digitális kábelszolgáltatás HD részeként, akkor a műsor a megfelelő tévére kötve HD-ben is élvezhető.

2008. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem.
2008. dec. 28. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Na majd én megmondom...

szóval az a helyzet hogy a HD egy kicsivel lassubb mint a másikak de az sokkal jobb hamarosan minden átáll HDre mert az ilyen tök jó moswt vettem egy LCD tévét és azt mondták hogy hamarosan minden embernek akinek nem olyan van vennie kell olyat ami HD-t tud fogni mert megszűnik a kábel...remélem ez segített::)

2008. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahha, érthetőbb mit az előbbi
2008. dec. 29. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!