Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért kell korhatárolni a...

Miért kell korhatárolni a meséket?

Figyelt kérdés
Szerintem régen nem volt olyan gyerek, aki ne nézte volna hétvégenként az RTL-t vagy a TV2-őt a reggeli mesék miatt. Aminap sikerült újból elcsípnem, viszont kissé meglepettem láttam hogy az olyan klasszikusok mint a Hupikék Törpikék, Kacsamesék, Balu kapitány 12-es karikával mentek. Anno karika nélkül adták ezeket, szóval nem értem hogy most meg miért kell kitenni rájuk.

2023. jún. 17. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami törvény szabályozta hülyeség. Mint amikor egy honlap megnyitása előtt feljön a kérdés, hogy "Elmúltál már 18?" Vajon hány 16 éves kattint rá a "Nem"-re?
2023. jún. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt karika, ezért nem karikáztak
2023. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is hülyeség.
2023. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2-es, dehogynem voltak. Nem olyan “nagyon” régre gondoltam, hanem olyan 2004-2005 körülre. Ekkoriban is karika nélkül mentek a mesék, míg az többi műsor karikával. Egyébként én is egyetértek azzal, hogy baromi nagy hülyeség az egész (legalább annyira mint a reklámokat korhatárolni).
2023. jún. 17. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert sokszor elővigyázatosságból inkább odateszik az a 12-es karikát, nehogy megbüntessék őket.
2023. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A 12-es karika azt jelenti, hogy az alatt a szülői felügyelet javasolt.

Tehát, nem arról szól, mint a többi jelölésnél, hogy nem ajánlják.

Ezeknek a nyelvezete menet közben igényelhet magyarázatot, vagy úgy gondolhatják, hogy a "szereplők" reakciói nem feltétlenül egyeznek a szülők nézőpontjaival és "megadják" a lehetőséget a szülőknek a "helyesbítésre".

A személyes tippem, a kihangsúlyozott erőszaknál pl. amikor úgy veri fejbe a másikat, hogy a fejét a földbe veri a segge meg feljebb kerül...

2023. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A TV2 megbolondult ezzel kapcsolatosan, számára nem létezik 6-os korhatár, és így mindenre 12 kerül. Illetve a Balu és a Kacsamesék esetében kérdéses. Régen a 6-os korhatár létrejötte előtt Balu néhány részére a Story TV is rátette a 12-t. Például gyilkosság téma, illetve Kacsamesékben bűnözés. Most kérdéses, hogy szükséges volna-e vagy a 6-os elég volna-e.


Az RTL 6-ost használ sok rajzfilmre, csak a ténylegesen kamasz-rajzfilmek kapnak 12-t.

2023. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os kommenthez: a 12+ már ugyanúgy nem ajánlás régóta, hiszen létezik 6+ is.
2023. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagyis annyiból kissé értem a TV2-t, hogy óriási hülyeségnek tartom a 6-ost. A 6+ korhatár egyáltalán nem jó, de ilyen esetben a 12+ már sok. Itt a rendszer nem jó. Köztes NF korhatárra volna szükség szám nélkül, vagyis kisgyermekeknek nagykorú felügyelettel. Emellett a 12+ átalakulhatnak 10-esre vagy 11-esre és létrejöhetne 14+.
2023. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!