Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hogy lehet hogy az Rtl klub...

Hogy lehet hogy az Rtl klub csak egyszer-kétszer kapott ortt büntetést a Fókusz c. műsora miatt?

Figyelt kérdés
A 2000-es évek első felében kb. 2009-ig rendszeresen mutatott be a fókusz aktfotózást cenzúra nélkül. Női mellek látszódtak 12-es korhatárral, de tudomásom szerint csak egyszer kétszer volt miatta elsötétítéssel büntetve a csatorna az akkor még ortt által. Hogy lehet, hogy ennyit megúszott, míg máskor egy kicsi durvább akciófilm miatt, ami épphogy átment a 16+ korhatárba és ugyanúgy 12+ korhatárral ment meg kapott rendesen büntetést. Szerintem 12-es korhatárral meztelen női melleket mutogatva este 7, 8 körül sokkal nagyobb vétség.

2023. okt. 12. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az ORTT 1494/2002. sz. határozata előtt történtek ezek, a korhatári besorolás akkor módosult. előtte belefért.
2023. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
De így 20 év után miért jött most ez elő?
2023. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem. Nézem a NAVA oldalát, ami 2006-tól gyűjti a műsorokat. És 2006 és 2009 között -ahogy már írtam korábban is- rengeteg aktfotózásról mutatott riportot a fókusz de csak 1-2 büntetésről tudok.. Pl. 2009 március 18-i adás, Voksán Virág akt fotózásáért 50 perc elsötétítés járt. De 2006-2009 között meg 2006 előtt is rengeteg ilyen aktfotózás történt 12-es korhatárral és alig. nagyon kevés büntetést kapott erre az rtl, pedig szerintem ez az amire igazán megérdemelte volna. Szemben pl a Cobra 11-el, de még a Mónika show se volt ennyire durva, mint ez. Ráadásul abban az időben a Fókusz 19-20 óra körül került sugárzásra, amikor szinte mindenki abban az időben tv előtt ült.
2023. okt. 12. 11:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Hasonló a helyzet a tv2 aktívval. Ott is elég sok meztelenkedés volt a hasonló időszakbaan
febr. 23. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!