Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » 80s években MO-n voltak...

80s években MO-n voltak reggeli műsorok és ha igen mi volt a címe? Ez lehet akár rádió/tv adás is.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csináltam egy YT csatornát amin régi videókat akarok feltölteni. Arra gondoltam, hogy csinálok egy videót arról, hogy a 80s években MO-n, milyen volt egy átlagos nap.


18 éves vagyok és érdekelne, hogy akkoriban milyen műsorok és szórakozási lehetőségek voltak. Előre is köszönöm a válaszokat.


Ha valakit érdekelne a csatornám: https://www.youtube.com/@japepure976



nov. 17. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan gyűjtőoldal, ahol régi tévéújságokat scanneltek be. Elvileg volt rádiós műsorújság is, valamikor talán a kettő egyben is. Ott az adásrendből már lehet következtetni.

Az a típusú reggeli műsor ami most megy (betelefonálsz, 'érdekel' valakit a magánvéleményed, egyáltalán kimondhatod), az erősen kereskedelmi jellegű. Régen a rádió inkább közszolgálati vagy kulturális volt.

[link]

nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

A rádióban a Reggeli Krónika volt.

A tévében nem volt ilyesmi.

nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A levéltárakban kell ezek után nyomozni. Írsz egy email-t vagy egy kérelmet a címükre és ők tudnak majd segíteni, csak ennél pontosabban fogalmazd meg, hogy mit keresel és mihez kell. A 80-as évekből biztosan vannak hang és képi anyagok, az átlagos napról meg körbe kell kérdezgetni azok között akik akkor már éltek.


PS.: nem egyszer kértem információt le a budapesti, a moszkvai levéltárból és az National Archive-ból.

nov. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: ott van az első linkben több évtizednyi RTV újság, benne külön oldalak a műsorok tételes listájával egész napra lebontva. Igaz, hogy nem konkrét hanganyag (de valószínű, hogy a rádió archívumának is van nyilvános, online része), de ott van hogy mi ment aznap.
nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!