Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Úgy lesz mint a Telekomnál,...

Úgy lesz mint a Telekomnál, az összes szolgáltatónál csak IPTV lesz?

Figyelt kérdés

[link]


Közeledik a kábeltelevíziózás vége a Telekomnál


Bő másfél hónap múlva a Telekom kivezeti a Kódolatlan Digitális Kábeltelevízió szolgáltatást.


2024. május 1-jei hatállyal kivezetésre kerül a Kódolatlan Digitális Kábeltelevízió szolgáltatás a Telekomnál. Bár a kábeltelevíziós csomagok értékesítését már régen lezárták, de ennek ellenére a legutóbbi adatok szerint még mindig közel 92000 előfizetővel rendelkezik ez a szolgáltatástípus.


A műholdas szolgáltatás is a végnapjait éli a Telekomnál, gőzerővel terelik át az előfizetőket IPTV-re, mely folyamat elvileg ez év végéig le is zárul.


Összességében egy televíziós szolgáltatás, az IPTV marad a Telekomnál, mely nagy népszerűségnek örvend, jelentősen többel bővül az előfizetői száma, mint amennyivel az átterelések miatt a kábeles és a műholdas csökken.



márc. 13. 19:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Mikor a Digi és a Vodafone egybeolvad One-ként, lehet ott is úgy lesz, legalább is műholdon, mert a Digi műholdra már nem rakták be a 4 új RTL csatornát.
márc. 13. 19:14
 2/3 anonim ***** válasza:
A Telekomnál is és a DIGInél is van előfizetésem. A Telekomnál 2009 novembere óta már IPTV előfizetésem van. A DIGInél még a DIGI egyik előd cége a Kaptár informatikai kft., 1994 óta van kábel TV előfizetésem. Mind két cégnél lévő előfizetés esetén van előny is és hátrány is. Az IPTV előnye hogy felvevős Set-top-box-ot adtak. Igy digitálisan tudom rögzíteni a TV adásokat. Hátránya hogy az IPTV csak Set-top-boxal működik. A DIGI kábel TV esetén jelenleg nincs set-top-box, ami minden kép előny, mert nincs plusz áramzabáló eszköz. Vodafone: A legutóbbi mobil számlámon már rajta a One név is és a One logó is. Tehát már elkezdék a Vodafonenál az One nevet be vezetni / reklámozni, hivatalosan is. A DIGI még mindig DIGI néven fut. De már az se sokáig. Ugyanis a DIGI hivatalosan csak 2024 május 31.-ig használhatja a DIGI márka nevet.
márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb szemétség, hogy -habár iptv van- nem lehet egyesével előfizetni a csatornákra (műszakilag ez IPTV-n megoldható lenne). A vevő számára is előnyös üzleti megoldás az lenne, ha egyesével lehetne csatornákat válogatni. Ha én pl. csak a NatGeo, Spektrum, ViasatHistory hármast nézem, akkor minek tömjem a zsebét olyan tartalomgyártóknak, akiktől felfordul a gyomrom?


A fent felvázolt üzleti modell csak a szolgáltatónak jó, mert tévénként kell előfizetni és csak csomagokból lehet választani. Kissé olyan ez, mint ha bemennél egy közértbe egy doboz teáért és azt mondanák, csak csemegekosárban veheted ezt meg.


Amúgy a cikk beszédes: "gőzerővel terelik át az előfizetőket IPTV-re" -ebből is látszik, hogy a szolgáltató diktál, nem pedig egy valós fogyasztói igényt szolgál ki.


Én pl. ma kaptam meg a Vodafone kábeles számlámat, ami 1500 forint emelést tartalmazott, ja bocs, ők ezt "díjkorrekciónak" nevezik. El is határoztam, azonnal bontom a szerződést a hűségidő lejárata után. Én sem béremelést, hanem bérkorrekciót fogok kérni a főnökömnél, lehet akkor működni fog...

márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!