Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek az Álommeló...

Szerintetek az Álommeló mennyire hiteles?

Figyelt kérdés

Szerintem totál kamu az egész, de azért valahogy érdekes nézni. Legalábbis az első évad még valamennyire színvonalasabb volt a maga nemében, de ez a mostani hát totál béna és hiteltelen, kb. Való Világ színvonal.


Mi a véleményetek?



máj. 3. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Kamu az egész, de azért többnyire érdekes nézni
Kamu, nem is nézem
Szerintem ez hiteles. Ami a forgatáskor felvettek, az a valóság volt, és azt a munát annyiért megkapja a nyertes.
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az amikor egy hónapig kell unózni New Yorkban?
máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D Nem ott, hanem Dubaiban te! :D
máj. 3. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megrendezett mint minden hasonló műsor.
máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összes ilyen előre megrendezett műsor. Az elején mindig behívnak átlagembereket is, de őket hamar kiszórják (rendszerint nem is engedik be a rendes élőműsorba, csak, ha van selejtező ott kiejtik őket), mert előre le van beszélve ki megy tovább. A többi bekerült versenyző is azért nem reklamál, mert benne van a szerződésükbe, előre úgy írják meg, hogy te meg te eddig jutsz csak. Miért éri meg nekik? Mert úgy van megbeszélve, ha jók a reakciók, akkor a jövőben kaphat szereplési lehetőséget.

Az RTL meg évek óta már nem is tesz a hitelességre. Konyhafőnök VIP meg van? Na, azt ugye Dobos Evelin nyerte meg legutóbb. Miért vicces ez? Evelin már akkoriban együtt volt Kovács Dániel Richárddal. Ki ő? Az RTL műsorok egyik fő rendezője. Kb. nagygóré. Nem hiába volt az, hogy kvázi fejvédőt engedtek a Sztárboxban Evelinnek, ami óriási előnyt biztosított neki (hiába, hogy az is meg volt előre rendezve). Arra hivatkoztak, hogy a szeme miatt így versenyezhetett csak, azonban olyankor nem adják meg a sportorvosit neki, így indulni se indulhatott volna.

Miért nem perlik be az RTL Klubot a műsorokban résztvevő kiejtett átlagemberek? Mert olyan szerződést írnak alá, ami alapján, ha bármi bejelentés teszel orbitálisan nagy pénztbüntetést kapsz a per eredményétől függetlenül. Mivel az RTL Klub olyankor rágalmazásért automatikusan bíróságra viszi az ügyet. Nem, ez nem városi legenda, X-faktor 2. évadánál láttam a szerződést mit írtak alá, meg a fenyegetőző kör e-mailt, amiben megfenyegettek mindenkit ne merészeljenek nyilatkozni a versenyzők a körülményekről. (Fun fact: az egyik akkori versenyző, aki az elődöntőig menetelt konkrétan az akkori évadért felelős producer a saját kocsijával vitte be és soron kívül vele ment már egyből forgatni). Kb. ahogy számoltuk olcsóbban jött ki akkoriban az ember, ha kiutazott Thaiföldre, átoperáltatta magát és új életet kezd ott (Nem, ez nem vicc).

máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Szerintem is tök hiteltelen az egész, de azért valahogy mégis érdekes volt nézni, hogy miként csavarják a feszültséget stb. szeretem elemezni a filmeket, műsorokat.


Mondjuk, nagyon kiszámítható volt a vége: a mindenki által szerethető aranyos, okos, visszafogott csajszi, aki egy rossz szót nem szól a társára, nem mártja be... és a folyton jeleneteket rendező buta csajszi, aki még számolni se tud kb. és semmi önkritikája, és mindig csak a szerencsének, ill. csoporttársainak köszönhette a továbbjutást.


Érdekes volt, hogy a "segítők" ezt az aprócska tényt elfelejtették, és mégis őt javasolták mindketten, hogy legyen még egy utolsó csavar, aztán a bölcs vezető... aki nem is olyan bölcs, hiszen ha bölcs lett volna és valóban jót akar magának, akkor felülírja a szabályt, és a hisztiző, másikat cserben hagyó csajt küldi haza, nem a vesztes csapatot.


De ezek sem véletlenül vannak így nyilván. Végig kell a feszkó.

máj. 4. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5:

Az ilyen műsorok lényege a feszültség, a dráma, stb. Ezeket a szerepeket is előre leadják, sokszor újra is veszik, direkt ilyen karakter profilokat adnak meg a szereplőknek, hogy játszanak el. Kisebb szinten, de dolgoztam a médiában, kb. vannak ordító jelek, aminél egyértelműen látszódik, hogy újra vett jelenetekkel dolgoznak.

Meg ugye alapból az állás is kamu az ilyeneknél. Kb. annyiról szól, hogy titkároknak a titkára leszel 1 évig, aztán beintenek, hogy pá, eddig szólt a szerződésed, Balogh Levente meg a többszörösét megkapja a TV szereplésért, ezért jöhettél csak ide.

Konyhafőnöknél dettó ugyanez. 1 évig mosogató/konyhai kisegítő munkát adtak csak, mert ugye jogszabályok szerint csak szakács végzettséggel dolgozhatsz. Michelin csillagos étterembe meg nem vesznek fel kezdőket.

Utóbbi időkben az egyedüli, amiről tudom, hogy nem megrendezett volt az a Lego Masters.

máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megrendezett az egèsz. Azèrt Rachel elèggè szemrevaló. :)
máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!