Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek VV Bogi roma...

Szerintetek VV Bogi roma származású vagy magyar?

Figyelt kérdés
Az idei évadban ő volt az első kieső, fekete hajú 18 éves lány. Nekem nem egyértelmű, nem tudom eldönteni a származását. Instagrammon kérdezte valaki tőle és azt írta, hogy magyar, de nekem gyanús. Pl a villában is mintha azt mondta volna az utolsó napján, hogy "aztat", ami a romákra jellemző stílus. Mi az igazság?

máj. 15. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mármint szerinted az "aztat" szó roma szójárásra utalna? Ez sima tájnyelv/népnyelv és elterjedt volt régen:

[link]


Másrészt a nemzetiség, a származás és állampolgárság különböző dolgok. Az első bevallás és érzelem alapú, a másik genetikai, a harmadik egy jogi fogalom. Rengeteg cigány vallja magát magyarnak és tagadja le a nemzetiségét, mert hátrányosnak éli meg az általánosítást vagy megbélyegzést ami ezzel jár. Ahogy bármelyik magyar vallhatja magát cigánynak, ha épp úgy akarja (lásd Szabó Zsófi nyilatkozatait amíg cigány férje volt).

máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!