Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Béci miért van úgy beállítva,...

Béci miért van úgy beállítva, mintha micsoda szegénységben élne?

Figyelt kérdés

Albérletben lakik, meg többen egy szobában, ilyesmiket hallottam. Ha ez igaz, akkor arra azt tudom mondani, hogy na és?! Ha valaki húszon évesen másokkal él egy szobában, akkor az bizony az ő döntése! Nyugodtan elmehet dolgozni, a keresetből pedig lazán kifizethet egy külön szobát, amin nem kell osztoznia senkivel, legfeljebb a barátnőjével.


De ha már van barátnője és esetleg "ne adj Isten" ő is dolgozik, akkor akár kivehetnének egy külön lakást is közösen, nem? Főleg ennyi idősen... Akkor most miért is kellene őt sajnálnom? Könyörgök, húszon évesek! Ha ennyire nem tetszik nekik ez az állapot, akkor az nem sajnálatra méltó, hanem szánalmas, hogy ahelyett, hogy tennének ellene, sírnak, meg "valóvilágoznak"! Gyakorlatilag olyan, mintha nekik mindegy lenne, csak dolgozni ne kelljen. Rappelgetünk, táncolgatunk, elvállalunk ezt-azt? Ez nem munka, ez nem értékrend. Nem kisgyerekek már, hogy azt mondjam "jaj szegények, milyen szegények", hanem felnőtt emberek.


Én nyolc éve lakom albérletekben a barátnőmmel, ebből az első két alkalommal szobát béreltünk (bár nem értem miért lenne ez a fokmérője, de ezek szerint akkor mi nagyon szegények voltunk - amit azért nem mondanék: mindenünk megvolt, drága Nokia, Nike cipők, Energie felsők, szoli stb. - akkor ezek mentek), amit egyedül fizettem, de pár év múlva a barátnőm befejezte a tanulmányait, talált állást, azóta külön lakásban lakunk.


Nem sírni kell, hanem tanulni, el kell menni dolgozni, a pénzből pedig nem szembevérzésig zöldezni a haverokkal, bulira, tetoválásra költeni, meg túlzott gyakorisággal cipőket és ruhákat venni, nehogy kinézzenek a "nagy barátok" a team-ből, és akkor lesz pénz, hogy ne kelljen többed magával élnie egy másokkal közös szobában, ilyen egyszerű.


2011. ápr. 7. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Ezt úgy mondod, mintha olyan könnyű lenne ma normális, jól fizető állást találni
2011. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
egyetértek
2011. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
nem könnyű,de aki akar talál munkát
2011. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

De jó érvek!Mért nem mész a Nekedvalóba?

Így elgondolkoztam igaz nagyon is.

Nem vagyok különösen VV megszállott ,de nézem.

Vannak a showban sokkal rosszabb helyzetűek is.

Nem tudom,talán a HEllókittis tinilányok meg a 50 év felettiek hordanak össze fűt meg fát.

Én azt nem értem ,hogy mért mondják azt ,hogy:

,,NE hogy már ilyen "Alekoszfélék" nyerjék meg,inkább egy sokkal intelligensebb ember mint a Béci."

Na mért intelligensebb,és mi ez az "Alekoszfélék"?

Ez egy show akkor az nyerje meg aki a "leghülyébb" legviccesebb karakter...

2011. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért? Úgy van beállítva?
2011. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Úgy van beállítva,ezt is hangoztatja. Ehhez képest együttese, klipje van, fellépései voltak, Gigi múltkor ecsetelte mennyi eurót kap 1-1 munkájáért külföldön.. Szóval menten megsajnálom őket!!!
2011. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

En sem ertem mirol beszelsz?Ki allitja igy be ot?Mire akarsz celozni ezzel?

vagy csak jo volt kiirni magadbol hogy te milyen tokeletesen formalod az eleted?

2011. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az nem nagyon érdekel, hogy te nem tudod miről beszélek, a lényeg, hogy vannak akik tudják. Biztosan nem csak kitaláltam az egészet, elhiheted... Nem kellene magadat ennyire magasra pozicionálni, nem kellene azt képzeld, hogy amiről te nem tudsz, az nem is létezik.


Amúgy meg elég rosszindulatú vagy. Mégis milyen extra tökéletesség van abban, hogy a szüleink semmiben nem tudtak minket támogatni az ég világon, kerestem először egy bármilyen munkát, szobát béreltünk, majd lakást?


Persze ez nem egy könnyű ország, nekünk is van pl. hiteltartozásunk, nekünk sem annyira könnyű, de mégsem hárman osztozunk egy szobán és közben sírunk, hogy nem vagyunk tehetősek...


És igen az a véleményem, hogy egy jó kiállású fiatal férfi, mint Béci, ha akar, bármikor talál munkát.

2011. ápr. 7. 20:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha van is munkája, nem valószínű, hogy egyhamar lakása is lesz. Jó, ha egy átlag fizetésből ma kajára és rezsire futja. Hitelt felvenni pedig ma már túl nagy rizikó. Ezzel nagyon sokan vannak így, és nem a Béci sajnálásáról van szó, legfeljebb arról, hogy ki érdemelné meg leginkább a játék főnyereményét.

Aki mellesleg azt írja, hogy aki akar, az talál munkát, nagyon téved. Van "szerencsém" megtapasztalni, hogy rohadtul nem így van.

2011. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo:eleg nagy marhasagokat irtal.Linkelj be mar egy videot ahol errol van szo.En kovetem a VV-es egyetlen egyszer volt szo rola hogy hogy elnek,egyaltalan nem panaszkodtak.En is laktam alberletben de probaltam gyujteni a penzt es nem sza*tam el draga cuccokra es telefonokra mint te.Talan azok helyett hamarabb lett volna sajat lakasod.Egyebkent utolso bekezdeseddel ellentmondsz sajat magadnak.
2011. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!