Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért van valamennyi mese...

Miért van valamennyi mese angolul a Boomerangon?

Figyelt kérdés
Valamelyik mese a Boomerangon (pl. Puppy in my Pocket) angol szinkronos, de valamelyik magyar! Miért van ez, és hol lehet megszerezni az angol szinkronos mesék magyar változatát?
2011. aug. 2. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán, mert nem magyar tv és nem ide szánták.

Szerintem meg nagyon is jó, hogy eredeti nyelven van, legalább korán elkezdi a gyerek a nyelvet tanulni.

2011. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Aha, bár én gyerekkoromban csak angolul néztem a cartoon network-öt, mert akkor még nem volt szinkronos és nem mondhatnám, hogy 5-10 évesen minden fordítás vagy segítség nélkül egy szót is megértettem volna abból, hogy mit beszélnek. Pláne úgy, hogy a rajzfilmfiguráknak általában elég fura eltorzított hangjuk ill. kiejtésük van...


Amúgy, hogy a kérdezőnek is válaszoljak, valószínűleg azért mert külföldi tévécsatorna és nem vették meg a szinkronos változatot vagy nem szinkronizáltatták le, hanem inkább adják eredetiben. Gondolom pénz spórolás végett.

2011. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én is angolul néztem a CN-öt (és MTV-t) akkoriban, mikor gyerek voltam és igen, sokat segített. Alapot adott. Jó alapot. De ez én vagyok.


Hogy másnak milyen érzéke van a nyelvhez az már más.

2011. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó érzékem van a nyelvekhez. Angolul és németül is jól beszélek, most spanyolul tanulok. Lehet, hogy jó "alapot" adott, megszokta a fülem az angol nyelvet. Csak arra írtam, hogy az alap szavakon kívül egy gyerek akivel egyébként nem beszélnek angolul, nem fogja érteni, egy elhadart összetett szövegnek a jelentését, inkább csak a képekből követi az eseményeket.
2011. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem azt írtam, hogy perfekt lesz 2-3 év tévézés után.
2011. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kérdéshez az is hozzátartozott, hogy hol lehet megszerezni a meséket magyar szinkronnal! Vagy nem lehet?
2011. aug. 3. 09:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó hír! 2011. október 11. óta minden mese MAGYARUL megy! :-)
2012. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!