Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Honnan tudják megállapítani a...

Honnan tudják megállapítani a TV csatornák 3 rész után, hogy egy adott műsor mennyire sikeres?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a Terminátor (Sarah Connor krónikái) sorozatra, amelyet asziszem 3 rész után le is vettek a műsorról. Mondjuk én már az első rész után leszedtem és az első két szezont már végig is néztem és szerintem nagyon jó! A Cromartie-t alakító színész meg egyszerűen zseniális!
2009. ápr. 9. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tudják, mert inkább az a jellemző, hogy az első pár részt nézik többen, mert az újdonságra kíváncsiak az emberek. Ha már az első 3 részt nem nézi a kutya sem, akkor mi lesz a szezon végére? Sajnos sokszor az emberek ízlése és a jó sorozatok nem vágnak össze, így sokszor olyan sorozatokat is abbahagynak, amelyek tök jók lehettek volna. Kár, hogy sosem fogjuk megtudni, hogy alakult volna, ha tovább vitték volna.
2009. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké h tudják, de mivel mérik azt?
2009. ápr. 9. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szoktak felméréseket készíteni, de úgy tudom, hogy valahogyan azt is nyomon tudják követni, hogy hányan nézik éppen az adott csatornát.
2009. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Terminátorral inkább nem kockáztatott az RTL, mert egyszerűen gyatra volt a nézettsége (külföldön is megesik, ha egy-két rész után lekapják a műsorról a nagyon nem nézett sorozatot, bár ritka). Nagyon fontos a Sarah Connor időpontjában ütőképesnek maradniuk: a két nagy (és olykor a sok kicsi!) csatorna egymás ellen tolja be a jobbnál jobb sorozatokat. Drámaian hangzik, de nem az számít, hogy te mit szeretnél nézni, hanem a reklámbevétel (ami meg is érthető üzleti szempontból).


A nézettségmérésről részletek itt:

[link]

2009. ápr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg előbb-utóbb leadják a többi részt is: vagy nyáron, vagy késő este.
2009. ápr. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!