Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Honnan tudják pontosan, hogy...

Honnan tudják pontosan, hogy adott tv műsort hányan nézik?

Figyelt kérdés
engem és tágabb környezetemet soha nem kérdezte senki arról ,hogy mikor mit néz,akkor mégis honnan tudják ,hogy az x műsort többen nézik mint az y-t?
2011. okt. 8. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudják, csak egy pár 100 fős kontrollcsoport megfigyelése alapján "átlagolnak".
2011. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pár száz fő megkérdezése után ?Az alapján 10milliós lakosságra elég necces bármilyen következtetést levonni szerintem.
2011. okt. 10. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is értelmetlen dolog, de a statisztikai hivatalok biztos jobban tudják...
2011. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor száz agyatlan ember szavazata miatt kell egész országnak a rosszabbnál rosszabb igénytelen műsorokat nyomatni a tv-ben? És ez alapján mért hamis adatok alapján adják el a méregdrága reklámidőket.Hm..
2011. okt. 14. 15:45
 5/8 anonim válasza:

Az nem pár száz ember, hanem pár száz lakás. Így a valós szám inkább néhány ezer főre vonatkozik. Ha azt hiszed, hogy ezeket az embereket az utcáról terelik össze akkor rosszul gondolod. A társadalom összetételét átfogóan mindenféle embert összeszednek. Gyármunkást, munkanélkülit, virágbolti eladót de még egyetemi tanárokat is. Tudom, mert én is televíziótársaságnál dolgozom, mi is kb erre lebontva kapjuk a nézettségi adatokat (korcsoport, végzettség, érdeklődési kör, stb), plusz ezen felül vannak igényfelmérések. Igaz én ismeretterjesztő csatornánál dolgozom, de itt is fontos, hogy a reklámidő megfelelően legyen értékesítve.


Szóval a műsorsávok megtöltésekor nem a pár száz hülyegyerek igényeit tartjuk szem előtt. Azt meg sajnos el kell fogadni, hogy az ország nagy része (tanultsági szinttől függetlenül) olyan baromságokra kíváncsi, mint a Való Világ.

2011. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezer fő alapján lehet következtetni 10millióra? Mert hiába van munkanélküli kiválasztva ,meg tanár ,nem minden minkanélkülinek és tanárnak ugyanaz az ízlése országszerte,sőt nagyon különbözőek.Még egy adott korcsoportban is nagy eltérés van.Meg ott a kamufaktor ,hogy lehet nem nézi ,de azt nyilatkozza ,hogy igen ,vagy fordítva. Nekem az furcsa ,hogy mindenki gyűlöli a környezetemben azokat a műsorokat amit nyomatnak a kereskedelmi tv-k ,de mégis folyamatosan ezt öntik elénk, akkor mégis manipulált ez az egész..De nagyon nem érint ,mert szinte nem nézek tv-t, csak elgondolkodtam a dolgon.Meg hol lehet jelentkezni ilyen tesztszemélynek ,mert soha nem hallottam ilyen hirdetést felhívást,mintha nem is léteznének, pedig szívesen javítanám a statisztikát :D
2011. okt. 17. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez jó link, elég részletes.Szóval kb 2500ember szavazata dönti el mi mikor megy a tvben és mire van igény. Azon csodálkoztam ,hogy ezért semmi pénzt nem kapnak, csak valami "karácsonyi ajándékot" A sok milliárdos multicég igazán dobhatna nekik valami havi pénzt ,ha már az ő közreműködésükkel tudják meg ,hogy a barátokközt előtt kell reklámozniuk a vackaikat:D Ingyenmeló meg sosem jó.
2011. okt. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!