Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A 16:9-es képarány mégse annyi?

A 16:9-es képarány mégse annyi?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a full HD tévémen -ami ugye 16:9 oldalarányú- több olyan csatornát is nézve, ami 16:9-ben sugározza műsorát (pl tv2, Rtl Klub több műsora), mégis van alul-felül csík? (A beállítása automatikus, de direkt 16:9-re állítva is ua a helyzet.)
2011. okt. 17. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen gond. A 16:9-es Samsung FullHD TV-nken teljes egészét kitölti a képnek, ha 16:9-es műsor megy.


Nem tudom, nálad mi lehet a gond. És nyújtást is tapasztalsz, vagy csak a csíkokat?

2011. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 hete vettem a tv-t, szintén Samsung. Nyújtás nincs, csak csík. Viszont van olyan adó, ahol érdekes módon kitölti a teljes képernyőt a kép. (pl Duna 1-2, Discovery, Atv, stb.)

De ez a jelenség fennáll a másik 16:9-es (Panasonic) tévénken is.

2011. okt. 19. 08:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Helyesbítek, nem érzékelem, hogy nyújtott lenne a kép. Előtte 10 évig egy 21"-os 4:3-as tv-m volt, azon meg aztán alig lehetett látni valamit.

Bár így, hogy visszagondolok, egy-két műsornál feltűnt, hogy a szoknyás lányok milyen "cölöp" lábakon állnak, tehát akkor van valami nyújtás, akarom mondani összenyomás.

2011. okt. 19. 08:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azóta megoldódott-e a probléma. Kipróbáltad az összes beállítást? Egyszerűen érthetetlen, hogy lehet ilyen probléma. Amúgy kábel TV-d van, digitális, műholdas, vagy milyen? Bár szerintem ezen nem kellene múlnia.
2011. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A probléma ugyanúgy fennáll. :( Kábeltv van nálunk. Beállításokat végigzongoráztam. A Duna Tv-n konkrétan látszik, hogy amint átkapcsolok arra az adóra, egy pillanatra rá szét is húzza a képet a képernyő szélességig, magyarán hozzáigazítja automatikusan, és nincs csík.

Sajna lövésem sincs, mi lehet a gond. :P

2011. okt. 27. 12:36
 6/7 A kérdező kommentje:
A"szem megvan a probléma oka! Ma beüzemeltem a digitális csatornákat, és ott csodák csodája jól jön az adás, kitölti teljesen a képernyőt a kép. Tehát a gond a szolgáltatónál lesz, onnan jön rossz képmérettel az adás. :P
2011. nov. 1. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mégis csak ott volt a hiba. A szolgáltató nem "szórta a jelet", amit a TV-nek értelmeznie kellett volna, hogy aszerint állítsa be magát, bár manuálisan be kellett volna, hogy tudd állítani.
2011. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!