Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » 3d tv--> Szerintetek mi a...

3d tv--> Szerintetek mi a fenéért van ennyire kevés térbeli hatás a 3d filmekben?

Figyelt kérdés

100% ig biztos vagyok benne , hogy technologiailag megvalósítható, hogy a képernyőből kifele helyezkedjen el a kép(hiszen jópár film van rá példának), mégis bármilyen 3d-s filmet is veszünk alapul a 90% a tv síkjától befele alkot teret.. ami szép és jó, de meg sem közelíti az élményt mikor kifele jön. Talán az avatárba van egy kicsit több kifele irányuló mozgás, de az sem vészesen sok. Azért vettünk 3d tv-t hogy élvezhessük hogy szó szerint szinte előttem "szálnak" a dolgok, ellenben az eleve nehezen beszerezhető vagy kevés választékú filmet, ha még meg is szerzem, nem ájulok be tőle, mert szinte sajnálják a kifele irányuló mozgást.

MIÉRT? Miért nem csinálnak egy filmet úgy hogy sokkal , sokkal de sokkal több látvány jöjjön "ki"?


2011. nov. 23. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Hiába lehetne technikailag megoldani, elrontaná a filmet ha tele lenne vele. Először is azért mert 2d-ben nagyon rosszul nézne ki hogy minden a kamera felé mozdul. Minden film ami 3d az 2d-ben is van hiszen DVD-n is megjelenik. Ha telel lenne kifelé irányuló mozgásokkal akkor a 2d-s verziót át kéne alakítani és lecsökkenteni vagy megszüntetni benne a kifelé irányuló mozgást azért mert nem adja vissza azt a látványt mint a 3d és ezért értelmetlen lenne a jelent esetleg hülyén nézne ki.


Egy filmteszten olvastam hogy sok film 3d-ben nem csak azért jó mert 3d hanem mert a 2d-ben ugyan az van felvéve de a 3d elemek nem jönnek át emiatt csak rontanak a 2d élvezhetőségén.

2011. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!