Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ti mit szóltok hozzá, hogy a...

Ti mit szóltok hozzá, hogy a Raiffeisenes reklámban a nőci felháborodik azon, hogy a leendő férje meleg vacsorát szeretne kapni?

Figyelt kérdés
Ekkorák már a korosztályos különbségek?
2011. dec. 17. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
há micsoda dolog az hogy enni szeretne a férje? hát hogy képzeli.
2011. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát pont nem ez a lényege a reklámnak:)
2011. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Hát pont nem ez a lényege a reklámnak:)"


És? Nem a bank szolgáltatása érdekel. Meglepődtem ezen a mondaton.

2011. dec. 17. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Na kedves Kérdező, lehet "nőgyűlölőzni".:)


Nem generációs különbségek, hanem hanem pl. én sokkal tovább dolgozom, mint a férjem, és amikor hazaesek a munkából, valahogyan nincsen kedvem még nekiállni főzni, mosogatni.

Mellesleg a férfiak is tudnak sütni-főzni...nem is akárhogy.

2011. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És komolyan ebből a reklámból ezt vonod le? Korosztályos különbségek?


Nálunk a párom nem dolgozik-férfi-,ezért ő ténykedik a konyhában. Én este 6-7 körül hazaérkezem, és egy férfi vár vacsorával-egy nőt...Lehet felháborodni.

2011. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyiből akkor kb minden reklámból kivehetnénk egy kis részt és azon 'háborogni' (tudom,hogy nem háborogsz),mert,hogy téged csak az érdekel a reklám lényege nem:)
2011. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Húha!

Úgy látszik, nagyon félreérthető voltam.


1. Nem, valóban nem érdekel a reklám lényege, mert az egy banki szolgáltatásra irányult, és most nem erről szólt a kérdés. Akkor azt kérdeztem volna meg, hogy arról mi a véleményetek.


2. Azért merült fel bennem a korosztályos különbség, mert több helyről is körülöttem azt hallom vissza, hogy a mai huszonéves lányok nem tudnak, és nem is akarnak főzni. Hazamegy, bemegy a szobába, és nem csinál otthon semmit. Legalábbis, ami házimunka lenne. Ebből csak egy a főzés. Igen, ez megint egy általánosítás, ami alól lehet kivétel.


3. Pont a média hatása miatt szerintem veszélyesek az ilyen mondatok, és valóban ki lehetne még ragadni egyet-egyet. De inkább ne legyen igazam.


4. Nem vagyok nőgyűlölő, és a kérdés sem arra irányult. És még csak nem is háborgok. Pusztán meglepődtem, és ennek adtam hangot. Magam is nő vagyok, mégis zavar ez a jelenség. És hogy egy előttem szólót idézzek: "Lehet felháborodni!"

2011. dec. 18. 16:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a mondat nekem is megütötte a fülemet. Persze, nem erre volt kihegyezve a reklám... Nekem csak az tűnt fel, hogy ha jól emlékszem, a többi dolog amit felsorol a nő, kicsit fura, túlzás. De a főzés?

Természetes, hogyha pl. olyan helyzet van, mint amit néhány előző válaszadó írt, akkor a férfi főz, ez nem kötelezően csak a nő feladata. De szerintem nem is nagy kérés. Szerintem úgy van rendjén, hogyha a nő van előbb otthon, igenis várja vacsorával a párját (ez fordítva is igaz, mint írtam).

Egyébként én is sokszor hallottam már, hogy a mai huszonéves lányok nem annyira háziasak. Ezekszerint én kivétel lehetek, mert jól főzök és általában a házimunkát is én végzem (egyedül nevelt édesanyám, így muszáj volt megtanulnom mindent, hogy segíthessek neki, és mire hazaér a munkából, ne kelljen dolgoznia otthon is :).

22/L

2011. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy van valaki, akinek szintén meglepő volt ez a mondat. Köszi azt is, hogy jobban elmondtad a gondolataimat, mint nekem sikerült. Igen, a szövegkörnyezetben sokkal jobban kiütközött. Sörcsap, barátnőktől tiltás, stb. a hosszabb verzióban még a szülőkkel is volt valami gondja, de arra nem nagyon emlékszem. Ebben a felsorolásban kiugró volt a meleg vacsora.


Aki magára vette, és sértésnek érzete, nagyon sajnálom. A kérdésem nem azt jelentette, hogy elítélem azt, ahol a körülmények miatt másként alakult ki. A gondom az elvvel van, de ezt már kifejtettem.

2011. dec. 19. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!