Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért van az hogy a 3D-s...

Miért van az hogy a 3D-s kamerám által felvett anyag a TV-n két ugyanazt a képet felosztva adja?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A három dimenzió attól három dimenziós, hogy ugyanazt a képet más-más szögből adja. A két szem sem ugyanazt látja, hiszen van köztük 5-6cm. A két képet aztán az agy rakja össze.

A te problémád szerintem az - bár nem értek hozzá -, hogy a két kép nem jól van eltolva egymáshoz képest. Olyan mint mikor bandzsítasz a szemeddel kettőt látsz, míg vissza nem áll a szemed a normál módon.

2012. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem jól fogalmaztam, ezért nem értettél meg. A TV-n megfelezve, tehát fele-fele arányban ugyan azt a képet lehet látni, úgy mintaha két tv lenne egymás mellett és nem szellemképként
2012. febr. 22. 07:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Számítógépen lejátszva milyen? Youtuberól múltkor töltöttem le anaglyph vörös-cián 3D videót és az is ilyen volt, hiszen a két videót valahogy "össze kell illeszteni".


Stereoscopic player nevű programmal lehetett lejátszani normálisan, miután beállítottam. Valószínű a TV ezt nem tudja megcsinálni, szóval a videókat valahogy át kellene alakítani, valamilyen programmal, hogy jó legyen bármilyen más eszközön is.


És nem ugyan az a két kép, kicsi eltolás van közöttük, ezért ha valamilyen lejátszóprogrammal, mint pl. a Stereoscopic player lejátszod, látni fogod, hogy 3D-s.


Mivel akarod amúgy visszanézni, illetve milyen módszerrel? Anaglyph 3D-ként, vagy egyéb módon?

2012. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a tv-den banyomod(távirányító)3d gombot és kiválasztod azt, ahol két kép van egymás mellett.a tv megcsinálja és te felrakod a szemüveget és jó lesz.a 3d-s filmek is két képből állnak és a tv csinál belőle egyet(ha LG, szóval passzív) vagy aktív, akkor meg máshogy, de ez mindegy.

milyen tv-d van?

2012. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A menüben be lehet állítani.

A Fuji finepix real 3D kameránál ügy van, hogy be lehet állítani a megnyíló alsó menü pontok között a HDMI kimenetnél, hogy "2D" "emell" vagy 3D kimeneti jelet szeretnél. Biztosan más 3D kameránál is hasonló lehet a megoldás. Azért kíváncsi vagyok, hogy hogyan volt annál, ha kiderül.

2012. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még küldök róla fotót, hogy ennél hogy van.

[link]

A set menüben a HDMI kimenet beállítása látható.


A következő képen a menüben választható módokat láthatjuk.

[link]


3D /értelemszerű/

EMELL /egymás mellett a két kép/

2D /ez is érthető/


Milyen típusú az a 3D kamera?

2012. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!