Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ki nézte a Csillag születik-et...

Ki nézte a Csillag születik-et? Nem értek valamit.

Figyelt kérdés

Plazma előadása után Puzsér Róbert azt mondta, hogy feljegyezte 2x2 sorát..az egyik "József Attilai" a másik pedig "Weöres Sándori" volt.

Ezt arra értette, hogy olyan mintha ők írták volna, annyira jól megfogalmazta a srác, vagy arra, hogy tőlük idézett..de akkor miért dicsérte meg?

Nem értem.

Köszi előre is a választ.



2012. máj. 1. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
azt nem tudom miért dicsérte meg, de ezt ők irták nem plazma
2012. máj. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok, köszi.
2012. máj. 1. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

A mai "befutott" rapperek is szoktak idézni egyes költeményekből, számokból, amik mástól származnak - ezt hívják mottónak. Nem tudom, nem néztem utána, de Puzsér azt mondta:

- "Van amikor elhagynak, de van amikor te mész el; édesapám, miért nem öleltél meg elégszer..." Ez meg József Attila.

*Plazma itt rázta a fejét, hogy nem, Puzsér folytatja*

- Ez az a fajta személyesség.

Lehet, hogy csak én vagyok rettenetesen műveletlen, de nem ismerem József Attilának ezt a versét, amiben ez a sor lenne. Szóval lehet, hogy ezt Puzsér arra értette, hogy "tisztára, mint József Attila!" Bár nemtudom. Ettől még Plazma iszonyú tehetséges szerintem, jók a rímei, van ritmusérzéke. :)

2012. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
75%

Valóban idézett más költők műveiből, de azért nem semmi hogy ezt milyen formában tette! Profin írta bele a szövegébe, rímelt, és nagyon találó volt!

Plazma, valóban egy költő, rapper! Zseniális!

2012. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Trágárságban is verhetetlen. Kisipolás is volt már vele bőven.
2012. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A jáde kincses sorpár valóban Weöres Sándortól származik, de amit József Attilainak tituláltak, az valójában nem, csak a jellege hasonló. A másodiknál a pont.
2012. máj. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

KÖszi mindenkinek:)

A kérdésem nem bántásnak szántam, csak ellentmondásosnak tűnt ez a kritika, de mostmár így világos:)

Amúgy nem is gondoltam volna, hogy Plazma az első száma, amit kb végig kisípoltak, még ilyen produkciót is előad, mint a mit múlt héten, szerintem baromi jó volt az "egy darab magamból"

(tegnapi adást most nem láttam)

2012. máj. 6. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Hehe, dettó ugyanúgy jártam, mint te.:D Amint meghallottam az első cenzúrazajt a válogatón, egyből a "na, itt egy újabb megkeseredett, infantilis divatp*cs" felismerés hasított a tudatomba, de minden ellenszenvet eloszlatott az utána következő párbajdala, az Egy darab magamból meg egyenesen megkoronázta a tehetségéről eddig kialakult képet. Tegnapi előadásáról én is lemaradtam, viszont az utánpótlásra ráleltem:

http://www.youtube.com/watch?v=csQDUYfo58s

2012. máj. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!