Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy bizonyos frekvencia felett zajos a kép kábeltévénél?

Figyelt kérdés
Már a lakásba bejövő kábelnél is érzékelhető, hogy a 750-850 MHz-es tartományba eső csatornák eléggé zajosak, főleg 800 felett. A házban a kábelek újak. A padláson 3 felé van osztva a jel. A lakásban 5 aljzat van, kettő átmenő, három végpont. A csatlakozási helyeken értelemszerűen még rosszabb a vétel a felső tartományban. Van kábelinternet, meg digitális set top box is, de azok tökéletesen mennek. Talán annyi tűnhet fel, hogy a boxon a 300 MHz körülre modulált adók 92%-os jelszinttel mennek, a 600 körüliek meg 80%-on. Jelerősítővel próbálkoztam, a box jelszintjei jobbak lettek, viszont a felső sávi analóg csatornák még sokkal zavarosabbak. Mit lehetne ilyenkor tenni?
2009. júl. 13. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a bejövő jel az elosztás előtt is zajt produkál a felső tartományban, akkor a szolgáltatónál nincs kiszintezve valamelyik erősítő. Bár tény, hogy az UHF sáv felső része elég drasztikusan "ejti" a jelet, mégis elvárható, hogy megfelelő szintre legyen húzva a jel. Én szólnék a szolgáltatónak - de azért előtte mérd ki (vagy legalább nézd meg), hogy az elosztás előtt milyen a jel.
2009. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Írtam az elején, hogy már a bejövő kábelen is sz@r. Be fogom jelenteni nekik, köszi a választ.
2009. júl. 13. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!