Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Buntetik e a TV musorok...

Buntetik e a TV musorok felvetelet majd annak feltolteset YouTube ra, vagy barmilyen mas video megosztora?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


UPC Mediaboxom van, felvettem egy par adast (m1, discovery, spektrum) majd bevittem a gepbe (nagy nehezen :D) es az lenne a kerdesem, hogy legalis, ha azokat a felvett musorokat feltoltom youtube ra vagy egyeb video megosztora? Illetve ezt tiltja e barmilyen torveny, vagy ez a tv adotol fugg?


[Elnezest kerek, de nincs ekezetem a billentyuzetemen]



2012. aug. 7. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a műsorok más tulajdonát képezik, igen. A szolgáltatók ezt azzal intézik el, hogy letiltják a videódat, visszatérő esetben kitiltják a profilodat, vagy IP-címedet, ezzel ellehetetlenítve a további feltöltést.


Míg nálunk a törvény megengedi hogy szabadon letölthesd a filmeket, addig megosztani és terjeszteni nem lehet. Nem a tv-adón múlik, mindenre kiterjed a korlátozás aminek nem te vagy a jogtulajdonosa, vagy nem szabad felhasználhatóságú (free licence, creative commons címkéjű).

2012. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ertem.


Es ha mondjuk nekem sajat video megoszto oldalam van, amit amerikabol uzemeltetek akkor abba nem nagyon szolhatnak bele?

Amugy meg a youtubeal kapcsolatban egy csomo olyan csatorna van amin kb 2007 ota folyamatosan toltenek fel magyar tv adorol vett filmeket, epizodokat (pl: balazs show , monika show, meg hasonlo), es oket meg sem tiltottak le.

2012. aug. 7. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

De, beleszólhatnak bárhol. Az értesítést bárhova ki tudják küldeni, hogy szedd le, különben beperelnek. Nyilván a kis embereket nem ilyen szinten kötelezik a törlésre.


Régen nem volt olyan hatékony szűrés, mint most Youtube-on, emiatt sok videó lett feltöltve, amit ma már a rendszer automatikusan elutasít. A régieket is törlik folyamatosan, csak a nagy mennyiség miatt nem látszik annyira hogy haladnak vele. Nekem kb. 2006 óta vannak lejátszási listáim, és folyamatosan egyre kevesebb elérhető videó van bennük, mert törlik őket.

2012. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!