Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A mese csatornákon mért...

A mese csatornákon mért szaporodtak el az élőszereplős sorozatok?

Figyelt kérdés
Az nem indok hogy erre van igény mert arra van igény amit a csatornán adnak a gyerekeknek!

2012. aug. 22. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Disney vagy Nickelodeon nem mondható gyerekcsatornának. A 12-16 éves korosztálynak kínálnak műsorokat, és ebben a korban már az élőszereplős műsorokra fogékonyabbak az emberek.


Gyerekkel nem is nézetném ezeket, hanem csak a kimondottan gyerekcsatornát. De ma már azt sem igazán, alig van olyan rajzfilm vagy animációs film amit nyugodtan lehetne nézetni egy fejlődésben lévő gyerekkel.

2012. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Brányi Bence ***** válasza:
100%

Három dolog:


1.: minden TV-csatorna azt adja, amire igény van. Felméréseket, piackutatásokat, utólagos méréseket végeznek, nem csak úgy szülik bele a sorozatokat a világba (ha például a Disney Channel által sugárzott műsor szembemegy a magyar trenddel, az azért van, mert a gyártó országban jelenleg erre van igény). [a gyerekek amúgy azokat a műsorokat nézik, amit a szülők hagynak, hogy nézzenek, hiszen a legtöbb gyerek egyedül mindent megnézne]


2.: Szerintem az kissé túlzás, hogy elszaporodtak volna az élőszereplős műsorok - a hazánkban sugárzó több mint tucatnyi csatorna közül ez főleg a Disney Channel-re jellemző, de nekik ez a műsorpolitikájuk (TV-szereplőkből próbálnak később is eladható sztárokat csinálni, ld.: Hanna Montana, Jonas Brothers, stb.)


3.: A gyerekeknek szóló csatornák között magas fokú a specializálódás: a Duck TV és a JimJam például 3 év alatti gyermekeknek szól, ovisokat a Minimax vagy a Boomerang, kisiskolásokat a Nickelodeon vagy a Disney Channel, felsősöket a Cartoon Network, az idősebbeket pedig az Animax próbálja célzottan kiszolgálni. Abban a korosztályban valószínűleg a felnőtteknek szóló sorozatok gyerek-változata tetszik legjobban a nézőknek.

2012. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek többé-kevésbé megválaszolták a kérdést, én csak egy kisebb kiegészítést teszek, mégpedig a Cartoon Network-ről.


A CN élőszereplős esete talán nem is annyira a közönségfelmérések következménye volt, hanem a más gyerekcsatornákkal való versengésé. Miután a Disney Channel és a Nickelodeon sikert aratott az élőszereplős műsorokkal, a CN is megpróbálta leutánozni ezt, így született meg a "CN Real" nevű műsorblokk. Viszont ez igen hamar bebukott, a nézettség zuhant, és az animáció rajongók is felléptek ez ellen.


Ezt a kudarcot követően a CN már nem mutat annyi élőszereplős sorozatot, és visszatértek a hagyományos, saját rajzfilmek készítésére. Ha jól tudom, akkor például a Parkműsor és a Kalandra fel kimondottan arra hivatottak, hogy visszaállítsák a CN eredeti hírnevét. Szóval nem minden esetben maradandó az élőszereplős sorozatok előtérbe kerülése.


S még valami:


Azt is tudni illik, hogy egyesek, például a magyar Animax, teljesen alá vannak rendelve a csatornatulajdonosok óhajainak, vagyis nincs saját "hatalmuk" a felől, hogy miket adjanak. Továbbá a korábban adott rajzfilmekre is sorra lejárnak a jogok, és nincs pénz arra, hogy újakat hozzanak be, ezért van az, hogy rokon csatornákról, így például az AXN-ről vesznek át már eleve honosított élőszereplős műsorokat. Az Animax sajnos olyan helyzetben van, hogy még talán akkor se nagyon vetíthetne több animációs műsort, ha erre lenne igény. Annyira elfogyott a pénzük.

2012. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az én véleményem szerint minél kevesebb van annál jobb...


Nem tudom hol van igény arra, hogy minden 3. szó után műnevetést, sóhajtozást és egyéb idegesítő zajokat tegyenek be...

2012. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na igen a folytonos münevetés a másik!
2012. aug. 30. 20:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A többkamerás sitcomok színpadi jellegűek, és ezt élő közönség előtt veszik fel. Nem műnevetés van alattuk, hanem a nézők reakcióját hallhatod viszont.

Olyat szoktak csinálni, hogy többször felvesznek egy jelenetet, és ahol a poén nem elég erős, azt újratervezve eljátsszák hogy azon is nevessenek.


A legtöbb ilyen sorozat pedig multikamerás amit leadnak, tehát nem egy felvett nevetés van milliószor bevágva. Live taping, insider, live audience szavakra keresve lehet találni ilyen videókat.


http://www.youtube.com/watch?v=kEDOVcbFk1Q&noredirect=1

http://www.youtube.com/watch?v=-p7yLOujFb8&feature=related


Azt sem mellékes, hogy felnőttként, idősebbként máshogy értékeled a poént, és ha nem a célközönség tagjaként nézed akkor természetes lehet hogy zavaró a mennyisége vagy a minősége a közönség reakciójának.

2012. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!