Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hogyan hat rátok, ez, amit a...

Hogyan hat rátok, ez, amit a tv-kben hallatok?

Figyelt kérdés

Amikor napjában rengetegszer mondják ki, hogy istenem, meg jézusom. Minden nap, minden műsorban, és persze minden adón!


Ezt nem vitakérdésnek szánom, hanem érdekel! Ez számomra egy kis magánfelmérés? Hogy valóban rátudja a média venni az embereket arra ezzel venni, hogy higgyen istenben, vagyhogy megváltozzon az ember hite? Mert, ha napjában halljuk ezerszer, akkor a fejünkben megmarad!


És kérem, hogy keresztények ne írjanak, (hiszen nekik nem kell bizonygatni), hanem inkább hitetlenek, sátánisták, fiatalok. Hogy mennyire hat rátok ez nap, mint nap.



2012. nov. 16. 05:58
 1/7 A kérdező kommentje:

És miért írtam ide a sátánistákat? Tudom, hogy őket a média nehezen tudja megváltoztatni, de az, hogy istenem, jézusom, napjában ez csöpög csak a médiában, akármerre kapcsolunk.


És ez, úgy hat az emberekre, ha mindennap többször hallja, mint egy vers, amit betalul.

2012. nov. 16. 06:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez mára a nem hívők körében csak egy szólás, én is mondom, hogy jézusom, meg úristen, pedig közömbös vagyok hit kérdésében (inkább agnosztikus vagyok mint ateista). szóval rám például sehogy.
2012. nov. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon nézek tv-t, de a híradót szoktam, és ott nem szokták használni ezeket a szavakat. Ha pedig használják is máshol, nem a hitet akarják erősíteni, ez csak egy köznyelvi fordulat, nincs mögöttes tartalom.
2012. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nálam is az a helyzet,mint a 2.válaszolónál.

Nem foglalkozok a vallással.

Ezek a szavak meg általában tényleg nem vallásos tartalmúak.

20/L

2012. nov. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

van egy skizofrén haverom.

az első tünete az volt,hogy a tévéből neki szóló személyes üzeneteket,parancsokat osztogatnak.

2012. nov. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lehetek őszinte: amikor a kérdést olvastam, arra gondoltam "Jézusom, már megint kiírta ezt a kérdést!" :D

Viccet félretéve, én nem hallom, hogy napi kétszázszor elhangzana, de ha el is hangzik, nem mondhatják helyette, hogy "ó égszinkék lekvároskenyerem", akkor már a Jézusom életszerűbb, nem?

2012. nov. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!