Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » L hogy hívja Lightot az...

L hogy hívja Lightot az eredeti (japán nyelvű) Death Note-ban?

Figyelt kérdés

Light-kun/Raito-kun vagy Yagami-kun? Esetleg máshogy?

És kérlek, erősítsetek meg. Light L-t mindig Ryuzakinak hívja, mikor megszólítja, ugye? (És tesz hozzá valamiféle végződést?)

Köszönöm.



2012. dec. 12. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

-.-


Eredetileg Yagami Light a neve szóval így hívja .

L egy zsenidetektív , de mivel nem árulhatta el a nevét , ezért találta ki hogy Ryuzakinak szólítatja magát .


Hogy figyelted te a sorozatot ?

Jah hátugye elcseszett szar magyar szinkron .

2012. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Asszem egyszerűen yagami, de végződéseket nem használnak. Amúgy meg tény, hogy a japán szinkron a legjobb, tekintve ,hogy ott a szinkronszínszetnek teljesen más, sokkal mélyebb kultúrája van, ne engedjük magunkat a nyugati agymosásnak. Ez ugyanis ismét annak a mellékterméke, hogy az anime megintcsak nyugatról került be hozzánk és ott tényleg katasztrofálisan szar a szinkronszinészi tehetség, de még olyan nagy animéknél is mint mondjuk az evangelion. Magyarországon azért ez egész korrekt, Zsigmond Tamara szerintem például zseniálisan játsza el a szerepeket, vagy akár a kevésbé ismert Árkosi Kati, Kiddy Grade vége felé nézd meg azt a részt amikor Eclairt benyeli a Deucalion, ott azért egy igazán keserves és küzdenivágyó halálsikolyt hallat, nem is beszélve amikor ágyon fekve kérdezi ,hogy miért nem hal már meg.

(bocsánat ,hogy nem a kérdést fejtettem ki bővebben ,de 71% os válaszadó úgylátom nincs animék terén rosz ízlésed, szoktam látni a válaszaid, azért is szeretném ,hogy ne hagyd magad befolyásolni, az nem baj ha nem tetszik a magyar szinkron , csak körültekintéssel véleményezz :D )

2012. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

#2-es :D


Nem azt mondom hogy mind rossz , csak áltálában :D


Egy olyat tudok ami (szerintem) még az eredetinél is jobbra sikerült , ez a 2009es HagaRen (FMA) volt .

Volt pár még "kezdő" animés koromba magyarul néztem , naruto bleach , stb .. de aztán annyira megszoktam az eredetit hogy nem szeretem a magyart , ég és föld a külömbség szerintem :D

2012. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De.

Első, kérlek szépen, ne kezelj már így. A Death Note a kedvenc animém, elég sokat tudok róla. Természetesen nem mindent, ne nem kell azért lecseszni, mert nem japánul néztem meg. Sajnálom. A leszinkronizált animéket én jobban szeretem magyarul nézni-hallgatni. És tisztában vagyok vele, hogy a magyar változatban nem tesznek a nevekhez végződéseket. Nyilván az angolban sem. A japánban megszokott dolog ez, pontosan ezért is kérdeztem. Mivel a legtöbb fanfictionben L mindenkit ,,végződésekkel" szólít meg. De mivel nem láttam japánul a Death Note-ot, ezért kitalálni nem tudom a dolgokat. Bocsánat, nem kéne magam ennyire felhúzni, de ha azt a nagyon kedves hangulatjelet nem raktad volna oda a válaszod elejére, az én reakcióm is sokkal korrektebb lenne, azt hiszem.

Azért kell a név, hogy tudjam, mit írjak az egyik aktuális fanficembe. Igen, írok egyet. (Sőt, többet is.) És igen, Death Note-témában. Szörnyű, hogy alig tudok róla valamit, tényleg. Szakadjon rám az ég, vagy nyeljen el a föld, amiért ez a kedvencem, de mégsem tudom, hogy a japán változatban hogy hívják egymást. (Megjegyzem, leszedték a japánt indavideóról, szóval ha akarnám, se tudnám úgy nézni.)

És még a szinkronról. Imádom a magyar és a japán szinkront is. Rengeteg animét láttam/fogok megnézni csak simán magyar felirattal, japán nyelven. Ja, és vannak kedvenc seiyuuim is, bármilyen meglepő. De amit egyszer leszinkronizáltak magyarra, azt - mint már említettem - jobb szeretem magyarul nézni. Ennyi.

Még egy dolog. Szerintem nem értetted a kérdésem. Tudom, hogy Yagami Lightnak hívják Lightot. Azt is tudom, hogy L a Ryuzakit csak kitalálta. De a kérdésem arra vonatkozott, hogy mikor egymást megszólítják - mondjuk mások előtt, ahol eljátsszák, hogy bíznak egymásban, satöbbi -, hogy hívják egymást pontosan.

Azt hiszem, most csak ennyit akartam. Tényleg köszönöm, hogy azért rákattintottatok a kérdésemre, meg azt is, hogy írtatok választ.

2012. dec. 13. 14:52
 5/17 anonim ***** válasza:

Jolvan bocs :D

az t -.- fejet csak azért raktam mert az a Light/Raito lefárasztott egy kicsit xD Csak mivel az eredeti neve Light .


Ajánlom az oldalt Light : [link]


L : [link]

2012. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ó, jól van, akkor örülök, hogy nem vetted a szívedre az előző kitörésemet. ^^

A Raito-írásmódot igazság szerint én sem kedvelem, csak vannak, akik úgy használják, így gondoltam, rájuk is tekintettel leszek. :D És köszönöm a linkeket, bár ismerem az oldalt (Matt részét már keresztül-kasul átolvastam xD), de akkor alaposabban is tanulmányozni fogom. :)

2012. dec. 13. 15:07
 7/17 anonim ***** válasza:

:D


Ajánlom legjobb itt listát vezetni tudod mit néztél pontozod stb :D


Ui : Azért Lelouch Powább mint Light !:D

2012. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek #7-tel :'D
2012. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lelouch-ban vagy a mal-ban ?:D
2012. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Már korábban is belenéztem a japán Death Note-ba, de nemrég ezt megismételtem. Szerencsére pont egy nekem kellő jelenetnél kötöttem ki, ahol L Yagami-kunnak hívta Lightot. :)

(Ó, és készen van a ficem. ^-^ Még nem raktam fel sehová, de lehet, a közeljövőben valamikor találkozhattok vele fanfiction.neten vagy más hasonló oldalakon. :))

2012. dec. 28. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!