Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Minek nevezik az ilyen gagyi...

Minek nevezik az ilyen gagyi sorozatokat?

Figyelt kérdés

Főleg az olyanokra gondolom mint pl amik a comedy centralon mennek. Egy sémára épülnek, a szereplők is hasonlók,a poénok is. És kb van belőlük 100, mint a szappanoperákból. pl.:


elvált gery, életem értelmei, igen drágám, jim szerint a világ, stb...



2013. márc. 28. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vígjáték akkor sitcom. Ha többkamerás sitcom akkor a díszlet közel ugyanaz, színpadszerű az elrendezés, a negyedik falon át élő nézőket avatnak be akiknek a nevetését is rögzítik, a poén a mondatok végén van és hagynak hatásszünetet a következő szövegsor elkezdéséig.


Többkamerás sitcom műfajt le lehet bontani különböző tematikára: családi, baráti, munkahelyi alaptörténetekre, ezek a legjellemzőbbek mert tudnak reflektálni a való életre.


Nagyjából ennyi. Az, hogy gagyi-e már egyéni felfogás kérdése, de nem műfaji szempont.

2013. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A gagyi alatt inkább erőltetettet értek, de igazad van, mindenkinek más vicces.

2013. márc. 28. 17:00
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 jól leírta a sitcomot, az meg hogy gagyi-e arra nincs külön szó.

Egyébként Elvált Gary szerintem is szörnyű, Igen Drágámat nem ismerem, de Jim szerint a világ és az Életem értelmei nézhető, főleg az előbbi.

Persze nem olyan minőségi, "profi" mint egy Arrested Development vagy Parks and Recreation, hogy csak kettőt említsek, de ha épp tv-be megy nézhető.

2013. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3


ez a baj, hogy manapság a "színvonal" az a "nézhető". Nem készülnek már időtálló alkotások.

2016. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!