Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért szűnik meg a televízió...

Icsiro kérdése:

Miért szűnik meg a televízió analóg, földfelszíni sugárzása?

Figyelt kérdés

Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy miért kell átállni a tv digitális vételére. Az eddigi sugárzás talán káros volt valamire? Állítólag az EU kötelez minket erre, de vajon milyen indokkal?????????

Elhiszem, hogy az jobb, meg szebb, de ez nem elégséges indok.

Ez olyan, mintha az izzólámpa feltalálása és elterjedése után betiltanák a gyertyával való világítást...

Engem ugyan már nem érint a probléma, mert kábeltv-m van, de azt hiszem sokaknak bizony gondot okoz.



2013. júl. 3. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Elhiszem, hogy az jobb, meg szebb, de ez nem elégséges indok."

De igen.

A digitális földfelszíni sugárzásnak az a baromi nagy előnye, hogy egy analóg csatorna helyén egy rakás digitális kaphat helyet (bitráta függvénye). Ez már önmagában elég indok arra, hogy megszűntessük az analóg műsorszórást, hiszen a felszabaduló frekvenciákat jóval több felé lehet értékesíteni (itt nem csak a televízióra gondolok, emlékeim szerint a felszabadult frekvenciák használati jogát mobiltelefon hálózatok üzemeltetői is megvehetik).

Emellett a digitális adás sugárzásához jóval kisebb teljesítmény is elegendő, vagyis olcsóbb lesz az adótornyok üzemeltetése.

2013. júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Set top box, antenna és vevő együtt nekem decemberben 15 ezer forintba került és csak a 7 ingyenes csatorna vételére alkalmas. És ide elég az erősítős szobaantenna.
2013. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"digitális adás sugárzásához jóval kisebb teljesítmény is elegendő, vagyis olcsóbb lesz az adótornyok üzemeltetése."

Ez már majdnem meggyőző érv.

2013. júl. 4. 05:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól látod, hogy ez egy modernizációs folyamat, amellyel pl. javul a képátviteli technológia. Jóval gazdaságosabban lehet majd kihasználni a rendelkezésre álló frekvenciákat. Egy analóg csatorna helyén akár 10 digitális is továbbítható. A kettő együtt emiatt nem tartható fent, mert az új technológia a régi helyére kerül. Az analóg földfelszíni frekvenciákat (790-862 MHz) szélessávú mobilszolgáltatások számára teszik elérhetővé. Jelenleg nem tartom gazdaságosnak a mobilnetet, ezért kivárom mit hoznak ki a dologból, hátha nekem is megéri majd használni. A tv esetében pedig három helyett hét, - legrosszabb esetben (pl: műholdas vétellel is négy) - csatorna nézhető majd. Én bízom abban, hogy több pozitív, mint negatív hatás lesz. Bár minden változás valamilyen formában alkalmazkodást és lemondást is hordoz magában, amit sokan talán kényszernek éreznek, a pozitív hozadékát viszont szívesen fogadják. Meglátjuk mi lesz az első lekapcsolás (júl. 31) után.
2013. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
December óta van set top boxom (Scart kábellel), ne tudjátok meg, mennyit nyüglődtem vele, mire hajlandó lett a NINCS JEL és a kockázás állapotából úgy az esetek 80%ában normálisan működni. Mindig elég volt a szobaantenna, teljes a rálátás a hármashatárhegyi adókra (Multiplex A és C), ennek ellenére azt vettem észre, hogy sokkal rosszabb a vétel minősége, mint az analóggal. Ennek minden árt: permetezik a szúnyogokat, alacsonyan repül a helikopter, megszakad a jel stb. Mobilnetem van, az is csak digitális, mégsem ilyen. Az MTVM csatornái minden körülmények között működnek (Multiplex A adó), a másik, a C már kevésbé, három ingyenes van rajta, a többi kódolt, ennek ellenére időnként az ingyenesek is blokkolnak. Hogy ezek most beállítási vagy egyéb műszaki hibák, ki tudja, de azt kijelenteni, hogy jaj de nagyszerű a digitális adás, enyhén szólva túlzás. A vétel biztosan nem az nálunk, akik tetőantennát használnak, azoknak is kockázik a C adó (RTL KLUB,TV2 van rajta). Erre számítsatok, olyan csak a reklámban van, hogy minden adó vétele tökéletes secperc alatt.
2013. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2"-os, 3db ceruzaelemmel működő, kézben elférő színes tv-m.


A digitális átállásnak hála lehet kidobni a kukába. Vagy ahhoz is vigyek egy STB-t? :) Pont a jó tulajdonságát veszti el ezzel.


Aztán hamarosan jön, hogy fizetős lesz az RTL. Eddig nem tudták megoldani, így most már simán megoldható lesz. Simán hagyhatták volna az analógot is, ha nem a profit lenne mögötte. Elvégre a Kossuth rádiót is lehet még fogni középhullámon.

2013. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!