Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ha szeretnék egy műsort...

Ha szeretnék egy műsort indítani akkor, hogy érhetek el nagyobb csatornákat, hogy legalább mondjanak róla valamit netán leszerződtessenek?

Figyelt kérdés
Láttam a HCW meccseit a viasat 6on,szerintem az én csapatom jóval felettük áll mégis őket adják a tv-ben.

2013. júl. 5. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy új műsor számtalan részletből tevődök össze, hogy elindulhasson. Elsősorban olyan tartalommal kell rendelkeznie, ami sok nézőt vonz. (ezt felmérésekkel, statisztikákkal kell alátámasztani) Nem árt, ha már komoly nézőközönséggel, rajongótáborral rendelkezik.

A nagyobb tévéknél milliós számú nézőket kell, hogy vonzzon, a kicsiknél néhány százezrest!

A másik fő összetevője, hogy minél több reklámot lehessen hozzákapcsolni. A várható/meglévő komoly nézőszám vonzza be a reklámokat. Amennyiben már rendelkezik szponzorokkal a rendezvény (műsorszám), meg kell próbálni a támogató cégeket rábeszélni a tévéreklámok kifizetésére. (azaz a műsoridő és kivitelezés kifizetésére) Több tízmilliós, százmilliós tételekről van szó. Ebből adódik, amatőr ember ne szervezzen műsort! Hatalmas felelősség jogilag és morálisan is.

Amennyiben eljut egy ötlet a megvalósításig, a munka másik nagy része következik, az elkészítés. Egy forgatás lebonyolítása hihetetlen nehézségekbe ütközik! Keresni kell helyet/ket a forgatásra, meg kell bízni egy céget, aki leforgatja, saját emberekkel és eszközökkel vagy bérelni kell mindezt. Élő, ill. élő jellegű műsor készítése sokkal nehezebb, így a drágább, tapasztaltabb csapatot kell megfizetni érte.

Csak néhány infó, hozzávetőlegesen:

Esetünkben egy sportrendezvény közvetítése élő, ill. élő jellegű megoldásban.

- legalább 5-10 kamera kell - munkabérrel és vonzataival, eszközökkel 5-15 millió Ft

- világítás - ha nem a hely adja akkor 3-10 millió kb.

- hang - 3-10 millió kb.

- közvetítő kocsi - 15-30 millió

- utómunkák - 2-5 millió


Ha pedig mindez adásba megy akkor percenkét lehet számolni 1,5-3 milliót.


Megjegyezném: a fent említett HCW-nek számtalan szponzora van. Lásd: a videó végén http://www.youtube.com/watch?v=vgvMZwdLrIc

2013. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon hálás vagyok,köszönöm. :)
2013. júl. 18. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!