Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A műholdas digi tv-nél nem...

A műholdas digi tv-nél nem kell új beltéri egység?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert elvileg a Digi analóg adást surágoz, és a beltéri egység sem tud digitális adást venni, de július 31.-től csak az lesz.
2013. júl. 22. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átállás csak a földfelszínit érinti, sem a műholdas, sem a kábel rendszereket NEM! Vagyis nem kell hozzá új box!
2013. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A műholdas Digi digitális adást sugároz, és nem csak a Digi, hanem az összes műholdas szolgáltató (UPC, T-Home, Hello HD). Európában már több, mint egy éve nincs analóg műholdas adás.
2013. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De akkor miért van az h a UPC képe sokkal jobb mint a Digi-é? És a két beltéri egység is különbözik, mert a upc hdmi kábelen megy a tv-be a digi pedig egy régebbi tipusún (nem tudom a pontos nevét)?

2013. júl. 22. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
A különbség azért van, mert a UPC hatékonyabb (fejlettebb) MPEG tömörítést használ, emellett a tv és a box között HDMI kábel is szebb képet visz át, mint a scart. Egyébként a Digitől is lehet már igényelni HDMI kimenetes beltérit havi 500 Ft-ért és ezért pluszban kapsz 5 darab HD csatornát.
2013. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mostmár mindent értek :)

Csak azért kérdeztem mert nálunk be van kötve a digi és meg a upc is és azon a tv-n amin digi van zavaró mértékben rosszabb a hang és a kép mint azoknak a tv-knek a képe és a hangja amikre upc van bekötve, de így már értem miért! :)

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 22. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!