Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Samsung Led Tv - hez hogyan...

Samsung Led Tv - hez hogyan tudnak 5.1 es hangfalszettet kötni?

Figyelt kérdés
A tv n csak HDMI es SCART bemenetem van...a hangfalszetten pedig 2 chinch vagy hogy kell irni...lehet olyan kabelt szerezni hozzá amivel ossze lehet kötni? Pl: egyik vége 2 chinch..masik vege HDMI...vagy SCART? ? ?

2013. júl. 25. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

"A tv n csak HDMI es SCART bemenetem van..."


Ezek bemenetek! Oda nem tudsz hangfalszettet kötni!

A "hangfalszett" az -gondolom- erősítős.

Mi a TV pontos tipusszáma, hogy segíteni tudjak?

2013. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen erősitős. SAMSUNG UE32EH4003WXBT .kösz előre
2013. júl. 25. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen a típuson csak optikai hangkimenet van! Csak olyan bemenetű erősítővel használható, vagy átalakítóval: [link]

Másik lehetőség, a SCART csatlakozó használata ilyen kábellel: [link]

Ha foglalt, akkor egy elosztó is kell: [link]

Ezzel lehet, hogy egyszerre is megoldható a dolog!

2013. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. júl. 25. 19:05
 5/8 Gyulafi válasza:
Nekem is hasonló a gondom, és egyből a scart csatlakozóra gondoltam, de szerintem ez nem működhet. Mert a TV-be ki kell választani a forrást. Nekem HDMI van kijelölve, tehát onnan jön a cucc a TV műsor, vagy a filmek USB-ről(Set Top Box) tehát olyankor a scart néma. Én is megelégednék egy sima sztereó hanggal. De ötletem sincs hogy lehetne, mert a TV hangszórójával nagyon nem vagyok megelégedve.
2014. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mert a TV-be ki kell választani a forrást."


Valamit nagyon nem érthetsz! A "forrás" az a TV BEmenetére vonatkozik! Amit a TV-n nézel annak a hangja mindenképp megjelenik a SCART csatlakozó kimeneti érintkezőin!

2014. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyulafi válasza:
Érteni értem, csak nem tudtam. Azt hittem olyankor egy az egybe le van tiltva a scart-nak az összes lába. De ha nem az tök jó, mert akkor sztereóba erősítőn keresztül akkora hangfalat teszek rá amekkorát akarok. De ha már itt tartunk van a TV-nek egy olyat csatlakozója spdif, ugy néz ki mint egy RCA aljzat. Az tudom hogy digitális audió kimenet. De mire jó? Átdúrtam a netet de sehol sem találtam olyan erősítőt amibe ezt lehetne csatlakoztatni. Milyen kábel kell oda? De ha van ilyen erősítő, ez az spdif csak mono vagy sztereó? Esetleg 5.1? (ha tv-be nézek USB-ről egy 5.1-es filmet)
2014. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Digitális hangkimenet: [link]


Ha pl. ilyen hangfalad van, akkor tudod használni:

[link]

2014. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!