Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Pontosan mikor lesz október...

Pontosan mikor lesz október 31-én a digitális átállás végsó időpontja?

Figyelt kérdés

Szeretném megörökíteni az analóg tévéadás utolsó perceit. Itt már lekapcsolták az első ütemben az analóg adást (Békéscsaba), de múltkor kipróbáltam ,hogy a komádi adótorony jeleit ha gyengén is, de még fogni lehet.


Ugyanúgy 12:30-kor lesz a lekapcsolás? Várható megint ,hogy 5 napig még bekapcsolva maradnak az adók csak műsor helyett tájékoztató szöveg lesz?



#október #diigtális átállás
2013. okt. 2. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy ugyanúgy 12:30-kor lesz.

De a csatornákban nem fogják bemondani, hogy ez az utolsó perc. Csak hirtelen megszűnik. A lakosság 95%-a észre sem fogja már venni, mert mindenki átáll addigra.


Gondolom az 5 napos tájékoztató szöveg lesz "nálunk" is, ha "náluk" volt

2013. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így tudom ,de semmi biztos infó nincs, írtam az NMHH-nak is kaptam egy sablonváalszt, hogy október 31, de ennél részletesebben ők se tudják. Mindenesetre otthon leszek aznap és Vateráztam olcsón még egy szobaantennát, így ha minden jól megy akkor egyszerre két adót tudok nézni/videózni. Sajnos másik antennát olcsón nem tudtam szerválni így nem lesz 3 tévés videó az átállásról. 3 tévé éppen lenne, de csak két antenna van. Ráadásul csak az erősítős jó, mert a még működő adótorony messzebb van és csak alig lehet fogni a jeleit.
2013. okt. 24. 08:00
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy július 31-én se mondták be, legalábbis a TV2/RTL klubnál, egyiken egy jósolós műsor ment a másikon meg Monk a flúgos nyomozó simán átváltott a kép, kicsit később a hang is eltűnt. Külföldön sok Youtub-eos leállós videót megnézve megoldották még ennél is egyszerűbben, simán lecsapták az adót és kész, semmi tájékoztató üzenet meg egyéb, megy az adás aztán egyszer csak végetér. Az első ütemnél nálunk még 5 napig bekapcsolva hagyták az adókat a tájékoztató üzenettel.


Az MTV-n mondták csak be, hogy most jön az átállás. Jött Gundel és az átállás show.

2013. okt. 24. 13:13
 4/4 A kérdező kommentje:

Megtörtént és valóban 12:30-kor volt előtte visszaszámlálás is, sőt futó szövegben is ment a tájékoztatás.


Ha esetleg érdekel valakit itt az analóg adás utolsó percei:

http://www.youtube.com/watch?v=OKJ6K-_hyXc

2013. okt. 31. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!