Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért van az hogy a Discovery,...

Miért van az hogy a Discovery, a History, és egyéb ismeretterjesztő tv csatornák egyre nagyobb baromságokat adnak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert erre van igény. Ezt nézik, erre kattintanak oda, stb. Egész nyáron pl. autót szereltek meg halásztak. Azt hittem, hogy felvágom az eremiet. Mégis ki a rákot érdekel?

Ja meg rákot is fogtak, tényleg.

2014. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem az aranyásós és a licitálós műsorokkal van tele a tököm.
2014. jan. 11. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:

ÉN ezeken a csatornákon a licitálós műsorokat és az Autókereskedőket (Mike Brewer & Edd China) szeretem. Azonban már kivagyok ezektől az aranyturkálós, számkivetettes, túlélős műsoroktól.

A Dynamo-t megnézem, de nem mindig szeretem.

2014. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ezekre az úgymond ismeretterjesztő adókra már rég ráillik az a bizonyos sokat használt "népbutító" jelző. A Discovery-n ripacs színészek találnak kincseket a kacatok közt, a History-n földönkívüliek írják a történelmet, az Animal Planet-en bénán meganimált sellőkre halásznak (legalábbis az amerikain, nem tudom, hogy itthon adták-e), a TLC meg már rég azelőtt lemondott oktató jellegének utolsó morzsáiról is, mielőtt elindult volna magyar nyelven.


De ezt nézik, nekik meg csak ez számít.

2014. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Historyt nem ismerek a Discoveryre csak az állítólag és az Autókereskedők miatt kattintok.

A National-en is eléggé gyatra lett sajna a műsor

van egy DoQ nevű csatorna az viszont nagyon jó !

és a Spektrum is egyre jobb műsorokat ad a többi viszont nagyjából semmit sem ér

2014. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem nem erre van igény. A probléma nagyrészt ott van szerintem, hogy a tv-műsorokat már jórészt nem szakemberek készítik. Vagyis a háttérmunkát,ahova technikai szakértelem kell igen, viszont a "műsorkészítő" szakma teljesen felhígult. Tele van dilettánsokkal, akiknek sem eredeti ötletei nincsenek, és kellő szakértelemmel, motívációval és a tudományos világ iránti érdeklődéssel sem rendelkeznek értelmes műsorok elkészítéshez. Az emberek egy része pedig megnéz bármit, amit "eléraknak". Legyen az értelmes vagy lökött műsor. A másik része már válogat, mert tudja, hogy nem mindegy mit enged be a személyes világába, az elméjébe.

Sajnos tény, hogy a tudományos csatornák egy része lassan már nézhetetlen, fogalmam sincs milyen aranyat bányásznak még, mert már az összeset kimosták, kibányászták, kiásták, és még ki tudja mit nem csináltak vele az utóbbi hónapokban. Az összes raktárat megvették és kiürítették, valamint a világ összes autóját megjavították, kipofozták...

Várom, hátha vége lesz a szerencsevadászatnak a discovery-n. Addig marad a Spektrum, ahol még azért akad egy-két jó műsor, valmaint a NATGeo is nézhető még itt-ott.

Félreértés ne essék, a fent említett műsorokat is be lehet mutatni, hiszen van akit tényleg érdekel. A probléma ott van, hogy ezek már végtelenítve mennek, és minden mást kiszorítottak a csatornáról...

2014. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Meg a csodálatos sirodalmár, antihumán, büfés szakokon végzett, "alapvető kultúrájú+ magyar narrátorok.


Egyik National Geographic filmben az egyik hímringyó hangú öregúr simán szívbaj alámondta: "az ősállatok a Földön 600 milliárd évvel ezelőtt...


A Discovery pedig azzal hűlyítettte a népet, hogy egy nagyfrekvenciás árammal végzett trükköt "öngyulladó ember" történeteként akart eladni.


Ezek az adók annyira ismeretterjesztő adók, mint amennyire a Blikk újság az.

2014. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!