Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A CBS (Zone) Reality-nek kik...

A CBS (Zone) Reality-nek kik csinálják a magyar szinkront? Lentebb írom a vicces eseteket. Ilyen amatőröket én helyi TV-be se mernék betenni.

Figyelt kérdés

Régóta nem nézem a csatornát, de leírom, miket tapasztaltam.


1. Mocsok kommandó, vagy valami hasonló néven futott egy sorozat. Ausztráliában vagy Új-Zélandon voltak, szabálytalanságot, mocskos körülményeket jelentettek, jöttek az emberrek, erre kommenteli a narrátor, hogy: kijöttek a TANÁCS-tól. (Azt hiszik, itt még kommunizmus van, vagy mi?).

2. Fülöp-szigetek vagy Thaiföld a helyszín. Viszik a gyerekeket a vidámparkba, erre a narrátor: - A gyerekek örülnek, hogy megint viszik őket a BUCSUBA.

3. A legdurvább, hogy kb. 5 ember csinálja a szinkront, és gondolom volt, hogy még kevesebben is lehettek, mert ugyanaz a hapsi szinkronizálta a meleg pasast, meg egy kb. hatéves kiscsávót, csak elváltoztatta a hangját. Azt hittem, leesek a székről a röhögésben, ilyen nincs, mondom, ezt képes leadni TV? Kik fizetik ezeket az amatőröket?

Más is tapasztalt ilyeneket?


2014. márc. 14. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a híres-hírhedt romániai Zone stúdióról van szó? Ők azok, akik ugyanazt a kevés, fura hangú, fura kiejtésű "színészt" hasznosítják újra mindenhez. Annak idején rengeteg rajzfilmet is ők szinkronizáltak, amik közül többet később átvittek "normál" magyar szinkronstúdiókba, mert olyan pocsék munkát végeztek a legtöbbjükön. Mondjuk szerintem volt egy-kettő, ami vállalhatóra sikerült.


Egy időben élőszereplős sorozatokat is ők szinkronizáltak az olcsóságuk miatt, pl. a Star Trek Voyager utolsó évadát, amit a nézői panaszok miatt újra le kellett szinkronizáltatni a rendes magyarhangokkal.


A Discovery is sokáig alkalmazta őket, emlékszek, volt is egy olyan műsor, amelyikben egy ember volt mindenkinek a hangja, és tök ugyanazon a hangon olvasta fel mindenki szövegét.

2014. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hoppá, hogy mik vannak, nem gondoltam volna, hogy még a Discovery is ilyen szinten volt.
2014. márc. 17. 12:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Voltak ők mélyebb szinten is. Legalább ezek a hangok tudnak magyarul (amúgy nem tudom, hogy romániai magyarok-e vagy magyarul beszélő románok). De majd' tíz éve a Discovery elkezdett kísérletezni olyan reklámbemondókkal, akiknek nem nagyon ment a nyelv.
2014. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!