Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek ki érdemelné meg...

Szerintetek ki érdemelné meg leginkább a vastrónt?

Figyelt kérdés
Ha lehet indoklással!

2014. jún. 19. 20:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
The mother of dragon. Mert vér szerint is őt illeti.
2014. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Daenerys szerintem alkalmatlan az uralkodásra. Már csak ha a sorozatot tekintjük, akkor is. Hát még, ha a könyvet. Hisz ha egy várost nem képes irányítani, hogy tudna egy egész birodalmat?

Amúgy szerintem Tommen, ha jó tanácsadókkal veszi körbe magát, remek király lenne. Vagy esetleg Stannis, csak neki meg le kellene szoknia erről a hisztijéről, meg a folytonos "I am the only true king on Westeros!" dumáról, és cselekedni.

2014. jún. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az,h vér szerint őt illeti, nem épp helyénvaló.

Először egész Westeros az erdő gyermekeié volt.

Aztán háborúztak az Elsőkkel és felosztották maguk között.

Majd elfoglalták az Andalok.

Aztán elfoglalta Aegon Targaryen.

Majd elfoglalta Robert Baratheon.

Na akkor miért is Dannyt illeti vér szerint? A Targaryeek hódítása előtt már több ezer évvel másoké volt a kontinens, és ugyancsak több ezer éve már voltak kialakult királyságok. A Targaryenek 300 évig se uralkodtak...


De a kérdésre válaszolva, sztem Stannis az egyetlen, de ő sem érdemelné meg 100%-ban.

Danny egy várost és a "gyermekeit" se tudja irányítani, nemhogy egy birodalmat.

Tommen csak egy bábu, akit egyik oldalról Margery, másikról meg Cersei rángat madzagon.

Tywin erős kézzel tudott volna irányítani, de ugyebár meghalt, viszont mindent a Lannistereknek adott volna, mert túl nagyravágyó volt.

Kisujj nem uralkodónak való, hiába mesterkedik a hatalomszerzésben.

Aegonról még nem sokat tudni.

Stannis pedig azért akarja magának a trónt, mert jelenleg ő az örökös Robert halálával, szal kötelességből. És amíg a birodalomban mindenki egymással viszálykodik, leszarva azt h több tízezer vad tart a Fal felé és beakarnak törni, addig Stannis a maroknyi seregével mindent feladva Északra hajózott,h megmentse a Falat, mert az is a birodalomhoz tartozik. Sztem egyedül ő lenne képes korrekt módon, igazságosan uralkodni. Ami viszont ellene szól,h Melisandrére is szükség volt,ahhoz h azt tegye amit, szal lehet h a nő nélkül nem sietett volna ennyire a Fal védelmére.

2014. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Stannis, csak Melisandrét kell majd hanyagolnia ha király lesz, különben gyorsan fellázadnak ellene

Amúgy Dany is jó uralkodó lenne majd, ha még érik egy kicsit és jobban átlátja a dolgokat, mert tegyük hozzá hogy még szinte gyerek

2014. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Sztem Stannis am nem fogja megélni a történet végét. Melisandrével meg nincs semmi baj, az összes karakter közül ő törődik legjobban az emberiséggel, mindent azért tesz,h ne pusztuljanak ki a Mások miatt.
2014. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sem fogja, Melisandre is egy jó karakter, viszont a nép meg a többi család valószínűleg nem örülne neki ha rájuk kényszerítenék a hitüket, ha nem veszik fel akkor meg elégetik őket
2014. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tommen.

Esetleg valaki a Martellek vagy Starkok közül.

Egyszerű az indoklás: marha jó lenne, ha nem értelmetlen mészárlásokban és kegyetlenkedésben csúcsosodna ki az uralkodása az illetőnek.

+A Mások inváziója után olyan személyre lesz szükség, aki képes újra felépíteni egy királyságot.

Hadvezéreknek meg hódítonak nincs hasznuk akkor.

2014. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj Starkok közül ki? :D Rickon épphogy nem csecsemő még és eltűnt. Bran valszeg Északon marad, Arya valszeg arcnélküli lesz. Marad Sansa, aki egyáltlaán nem egy határozott jellem, mindenki úgy rángatja dróton, ahogy akarja, most éppen Kisujj :D

Martelleknél meg ott van Doran, aki sztem nem fog már sokáig élni, mert elviszi a köszvény. Trystan még kicsi. Arianne meg egy agybaj :D


Én am azt tippelném a végére,h megint 7 vagy több királyság lesz, és aki a Vastrónon ül, az csak egy névleges uralkodó lesz, szal az újra kialakuló kisebb királyságok intézik a saját ügyeiket, és a trónon ülőnek nem lesz olyan hatalma, mint az eddigi királyoknak. Erre a szerepre viszont eltudnám képzelni Aegont és Sansát.

2014. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyomokban spoilereket tartalmazhat.

Minden jelentkezőnek vannak előnyei és hátrányai. És most eltekintenék a "kinek mennyi joga van a trónhoz" kérdéskörtől. Leginkább úgyse az számít, hanem a sereg, a taktika meg a nép szimpátiája (ami Danynél pozitív, a Lannistereknél negatív).


Tommen: Egy rendes tanáccsal maga mögött és Cersei meg Margery befolyásán kívül, plussz ha a továbbiakban normálisan nevelik, akár jó király is lehetne. Csak minderre nem látok sok esélyt.


Dany: Még fiatal és nemigen tudja kezelni a hatalmi játszmákat, de szerintem pár éven belül jó királynővé érik. És ha rendesen idomítja a sárkányait, az nagy erőt adhat neki.


Stannis: Talán ő a legrealistább a jelentkezők közül, valószínűleg jól is uralkodna. De az alattvalói szimpátiájával gondjai lehetnek hűvös modora és pláne Melissandre miatt.


Euron: Nem tudunk róla túl sokat, de Danyvel vagy inkább a sárkányaival tervezi az uralkodást. És nekem túl kegyetlennek tűnik, nem annak a tipikus "jó király" típusnak. Elvégre egy kalóz (volt).


Victarion: Ő inkább hadvezér, semmint uralkodó. Még ha Danyvel és a sárkányokkal el is tudná foglalni Westerost, nem király alkat.


Sansa és Örökös Harry (Kisujj irányításával): Akár még ki is lehet hozni valamit Sasfészek és Deres egyesítéséből, Kisujj pedig fondorlatokkal a trónra juttathatná és ott is tarthatná őket. Akár jó uralkodók is lehenének, viszont előbb-utóbb összetűzésbe keverednének Kisujjal, és abból intrikák lennének.


Aegon: Még fiatal és vakmerő, de ha Connington jól pártfogolja elfoglalhatja a trónt és jó király is lehet. Persze lehet, hogy nem az, akinek hiszik, és abból botrány lenne.


Martellek (Arianne vagy Tristan-Myrcella): A Dany-dolgot a sárkányokkal ugye bukták. Arianne túl heves és meggondolatlan lenne uralkodónak. Tristanék pedig még fiatalok, de felnőve akár jó uralkodók is lehetnek.


Jon (Csak félig komolyan:) ): Neki ehhez először is életben kéne maradnia. De a falat fiatalsága ellenére jól vezette és bölcsebben mint az árulói. Elvégre a Fal eredetileg a Mások ellen épült, csak ez a hosszú nyár alatt elfelejtődött. Szerintem jó király lenne, de azért kéne pár hajmeresztő esemény, hogy odajusson.

2014. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Tyrion. Fogalmam nincs, milyen módon kaphatna jogot az uralkodásra, de okos, átlátja a dolgokat, nem kegyetlenkedik feleslegesen.

Még Havas Jont és Danyt tudnám elképzelni, senki másnak nem örülnék.

2014. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!