Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért van igény Magyarországon...

Miért van igény Magyarországon olyan műsorokra, mint az Éjjel-nappal Budapest vagy a Való Világ?

Figyelt kérdés

Jó olyan embereket nézni este hazajövet a munkából, akiknek a 8 általánost is nehezére esett elvégezni? Plasztik k*rvák, buta parasztok, bűnözők, sikkasztók... Miért nem olyanokat mutogatnak, akikre érdemes lenne felnézni, akik letettek valamit az asztalra? Lehet hibáztatni a kereskedelmi TV csatornákat, de az tény, hogy ha nem lenne igény rá és nem lenne ilyen magas a nézettsége ezeknek a szennyeknek, akkor kénytelenek lennének levenni a műsorról.


Nagyon ritkán nézek TV-t pont ezért, nem is beszélve a negyed órás reklámokról 10 percenként, meg a hamis hírekről. Tegnap meglátogattam egy barátomat, és "háttérzajnak" az MTV ment (sajnos). 4-5 óra körül olyan műsor, ahol két fiatal fiú smárolt. Ez olyan időpont, amikor a 11-12 éves gyerek simán nézi, legalább raknák 10 óra utánra vagy valami, és ezek után még csodálkoznak, hogy ilyen nyomorék lett/lesz a Z generáció? :D

Vagy ez csak engem botránkoztat meg? Én vagyok túl konzervatív? Nem vagyok sokkal idősebb, ('93-as), de ezt nem műveltem 13-14 évesen, amit a "mai fiatalok". Szerintem félelmetes, hogy pár év eltérés és ekkora szakadék a két generáció között.


2014. júl. 17. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
mert az emberek elbutítása a modern népírtás elsõ lépcsõfoka... a butításhoz pedig nem kell más, mint hozzájuk hasonló emberek mutogatásával irányítani õket... anyám már úgy beszél a barátokközt rõl, mint ha a családhoz tartoznának...
2014. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem vagy egyedül ezzel. Én is '93-as vagyok, és néha megdöbbenek, hogy a mai "gyerekek" miket csinálnak. Én 13 évesen még csak odáig jutottam el, hogy elkezdtek érdekelni a fiúk, de nem jártam bulizni meg ilyenek...Bulizni (szórakozóhelyre) is csak 18. szülinapomon mentem el először. Addig nem is nagyon kellett, elvoltam nélküle, meg a házibulikkal.


A kérdésedre visszatérve: Nem biztos hogy lenne rá igény. De nem tudhatjuk hogy kik nézik ezeket a műsorokat, lehet hogy ugyan olyan buta emberek, akiket a TV mutat nekünk. De ha belegondolsz, nekünk is ott volt a Való Vilag 1, meg a Big Brother 1. Az még anno izgalmas volt, mert akkor még ilyen nem volt itthon, meg mintha normálisabb emberek lettek volna akkor a házakban.


Éjjel-nappal Budapestből egy percet se láttam, de a Rádiónak köszönhetően fejből tudok a nyitódalt...VV-ot se nézek, kb 5 percet bírtam nézni, akkor is egy meztelen csávó feküdt másnaposan a jakuzziban.


De különben éppen ezért van sok más csatorna. Én például History Channelt nézek majdnem mindig amikor a TV elé kerülök. Meg sportközvetítéseket. A híreket is a neten nézem, onnan ki tudom szűrni mi érdekel és mi nem.


"Miért nem olyanokat mutogatnak, akikre érdemes lenne felnézni, akik letettek valamit az asztalra?"


Tudósok a VV villában? :D Az "értelmiség" háttérbe van szorítva, senki ne nézné ezeket a műsorokat akkor. Egy fárasztó nap után, ha az üzletember, vagy a bolti eladó hazamegy, nem akarja használni az agyát. Gondolj csak bele, ha este 7-8kor atomfizikáról beszélgetnének. De ha egy üzletember beszélgetne a napi bevételről akkor az is "unalmas lenne". Ilyen szempontból nézve, én a japán műsorokat részesítem előnyben. Mindig csak nézzük, mennyi hülye műsoruk van, trutyiba ugrálnak, blabla, de azon legalább lehet nevetni. Itthon ezt mindig elrontják azzal, hogy "celebeket" raknak az átlagember helyére...az meg nem érdekel hogy Pákó hogyan tud a fején egy görögdinnyét egyensúlyozni, míg átmegy a szakadékon...

2014. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
60%

Az elsőnek igaza van, népbutítás a cél..


"Az Új világrend egyik legfontosabb fegyvere a média. Ma már kimutatható, hogy a titkos háttérhatalom a birtokában lévő kereskedelmi tévécsatornákon keresztül nemcsak a széles tömegek ízlését és gondolkodását tudja befolyásolni, hanem az általános intelligenciaszint csökkentését is könnyedén elérhetik..."


"Mindennapi népbutítás

Ma már ott tartunk, hogy az elvileg az információ gyors és szabad áramlását szolgáló interneten a legnépszerűbb oldalak a vicces állatok képeit és a celebekről szóló pletykákat közlő portálok. Ugyanakkor a legnézettebb tévéműsorokban jelentéktelen és ostoba embereket mutatnak: az egyik sikeres vetélkedő egyenesen arról szól, hogy ki a butább, s a nézők kedvence az az édesanya és leánya, akik meggyőződéssel állítják, hogy száz évből áll egy évtized. Ilyen körülmények közt nem is várhatunk mást az új statisztikai kutatások eredményeitől, mint amit a Harvard Egyetem és a francia CNRS, a Nemzeti Tudományos kutatóközpont nyilvánosságra hozott: az Egyesült Államokban és Franciaországban bizonyítható összefüggés áll fenn a társadalom intelligenciahányadosának a 20. század vége óta megfigyelt csökkenése és az 1990-es évektől rohamléptekben elterjedt műholdas televíziók hálózatának kiépítése között. A kutatási eredményekből készített összefoglaló azt is világosan kimutatta, hogy az emberi intelligencia világméretű csökkenését szándékosan segítik elő."


"Ma már egyetlen józanul gondolkodó ember előtt sem lehet kétséges, hogy léteznek olyan erők, amelyeknek érdekük az intelligenciaszint csökkenése, ugyanakkor az agresszió, a félelem, a tehetetlenség, a magányosság, az elbizonytalanodás felerősítése, az állandó fenyegetettségben töltött élet, a kaotikus lét érzésének elterjesztése. Ezek az erők nyolcvan-száz éve azon fáradoznak, hogy minél jobban elnyomják a társadalmat, első sorban a civilizációs és kulturális szempontból vezető államokat, hogy az állampolgárok könnyebben, sőt megkönnyebbülve fogadják el a rájuk telepedő láthatatlan uralmat, amely egységes irányt ad a felfokozott érzelmeknek..."


20/L

2014. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mert van igény rá. miért van igény rá? mert ezt kapják a nézők. miért kapják ezt a nézők? mert erre van igény. miért van erre igény? mert ezt kapják a nézők és így tovább.


ha éveken, évtizedeken keresztül színházi közvetítéseket adnának a tévében, arra lenne igény. de ez sokkal olcsóbb és egyszerűbb. nem csak a tévé ilyen, kb. minden tömegkultúra a nyugati civilizációban.

2014. júl. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
ne legyél már ennyire prűd... ha nem tetszik, nem nézed.. ennyi. én se nézem, de mégse bosszankodok rajta, hogy miért van.. akit ez tesz boldoggá, hát nézze csak nyugodtan, nekem nem árt vele...
2014. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem helyeslem az VV meg Éjjel nappal meg ezen műsorok sugárzását, de az mtv-n említett megjegyzésen megakadtam. Tehát az okés lenne ha fiú-lány csókolozik, de két azonos nemű csók már nem? Ebben nem adok igazat.
2014. júl. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát, én azért nézem/néztem, mert jobbnak érzem magam, mint a képernyőn figyelő IQ betyár.
2014. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor elindult az Éjjel Nappal Budapest kb 3 hétig néztem mert kíváncsi voltam. A legjobban az zavart hogy úgy reklámozták hogy így élnek a fiatalok Budapesten.

Én pontosan az a korosztály vagyok 27 éves. A sorozatban minden másnap bulizni mentek, munkát csak messziről láttak állandóan csak vitáznak és a legnagyobb röhej hogy a férfi szereplők a tél közepén félmeztelenül mászkálnak a lakásban.


Szerencsére nem így élnek a fiatalok.


Amúgy nem nézem az ilyen hulladék műsorokat.

2014. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
full hülyeség. sztem a mai fiatalok többsége pont hogy így él. én nem, de sok ilyen embert ismerek. amúgy a sorozatszereplők is dolgoznak a sorozatban, meg buliznak is néha. csajoznak, pasiznak, szexelnek is, nagy dolog...
2014. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!