Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért vannak a 2014-es magyar...

Miért vannak a 2014-es magyar X-Faktor versenyzőinek intróiba szabadkőműves jelképek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 20:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%

Engem egyáltalán nem zavarnak ezek a szimbólumok. Az én fejemben a szabadkőművességhez csak pozitív konnotációk társulnak. A szabadkőművesség soha nem üldözött senkit, soha nem követtek el tömeggyilkosságokat a nevében, soha nem hurcoltak meg ártatlan embereket az árnyékukban.


Sőt meg kell mondanom, hogy engem még a városban rengeteg helyen látható feszületek (corpusos keresztek) sem zavarnak, elfogadom őket, pedig protestáns őseimet (akik "vastagnyakú kálvinisták" azaz jó református magyar emberek voltak) ennek a szimbólumnak a jegyében üldözték és kínozták hajdanán.


Na persze van olyan szimbólum amely még engem is zavarna. Nyilván horogkeresztes vagy nyilaskeresztes jelképeket nem szívesen látnék köztereken és bizony nem örülök az árpádsávos zászlóknak sem, mert tudom, hogy kik használták a XX. században jelképükként.

2014. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 VMS válasza:

Kedves Kérdező,


Nem akarok én senkit se bántani a hitében. Van aki, a Télapóban hisz, van aki a Fogtündérben és van aki a (zsidó)-szabadkőműves összeesküvésben.

Egyébként a középiskolás matematika tananyag is tele van háromszögekkel, a szabadkőművesek úgy hívják ezt, hogy trigonometria.


Üdvözlettel VMS, az "utolsó két válaszoló" egy személyben.


P.S. Nem vagyok se szabadkőműves, se illuminátus, csak egyszerűen érdekel a történelem és néha veszem a fáradságot, hogy komolyan utánanézzek dolgoknak. (nem a youtube-on.)

2014. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Mikor bírjátok már felfogni, hogy ez nem természetes, hogy minden második videoklipben, ami világsztárokhoz köthető benne vannak ezek a jelképek és már egyszerűen le sem lehetne tagadni, hogy ez nem szándékos.

Akármi is legyen ez, nem a médiába való, elvégre nektek is fura lenne ha minden klipben Jézus arca jelenne meg pl.

2014. okt. 23. 11:37
 14/27 anonim ***** válasza:
43%

Hogy egy alkotáson mi jelenik meg az az alkotók dolga, a művészi vagy alkotói szabadság része. Az hogy kinek mi tetszik vagy nem tetszik, az pedig szintén mindenkinek a saját esztétikai mérlegelési szabadsága.


A szabadkőművesség jelképeinek többsége olyan szimbólum, amelyet az ókortól kezdve nagyon sokan használtak és használnak, nyilván nem véletlenül, hanem a művészi kifejezés eszközeként. Én ebbe semmi rosszat nem tudok beleképzelni akárhogyan is erőltetem az eszemet. Összeesküvés-elméletet mindenre lehet gyártani, ezekkel el lehet szórakozni, de azt hiszem ebben maximum ennyi tartalom van.

2014. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 thottee válasza:
Minden említett szimbólum ősi szimbólum. Még a szvasztika is, mely valójában nem egy negatív szimbólum, csak a történelem során olyanok használták, és sajátították ki, akik által a jelentés képzete bemocskolódott. Az árpádsávos zászló is a Nap-ot és a Hold-at szimbolizálja, mely megtalálható rengeteg régi kultúra nyomaiban. Ugyanígy a szabadkőművesség is nemes célból jött létre, és a sok volt híres magyar és külföldi szabadkőműves ember többnyire jó szándékkal vált a csoport tagjává. Ettől függetlenül én sem rajongok azért, hogy a médiákban ennyire nyilvánvalóan kap helyet. Ha megnézzük rengeteg rajzfilmben megtalálható, mikor semmi köze nem lenne hozzá. Ez valóban utal arra, hogy esetleg az adott médiatartalmat készítők tagjai lehetnek, vagy kapcsolatban állhatnak a mai modern szabadkőművességnek. Viszont ha jobban utána járunk, a mai modern szabadkőműves tagok többnyire nem a kellemes, baráti kapcsolataikról és segítőkész szándékukról híresek. Többnyire politikus, és nagyvállalatok vezetői, illetve valamilyen egyéb befolyásos emberek. Ettől függetlenül léteznek manapság is olyan kisebb szabadkőműves csoportok, melyek jótékonyan tevékenykednek, de ezek nem is a médiabirodalom élén állnak. Sajnos a szimbólumok és a hozzájuk tartozó jelentés képzetek gyakran keverednek a történelem során, és ember legyen a talpán aki kitudja hámozni, hogy mikor melyik milyen célt szolgált. Ezen kívül nem összekeverendő a szabadkőműves, illetve illuminátus szimbólumok, és nem összekeverendő a háromszög felett ragyogó szem, a háromszögben ragyogó szemmel, vagy hórusz szemével. Gyakran ötvözik ezeket is, és vannak ahol együtt is használják. Igazából részben már talán divattá is vált, így az sem meglepő ha videó klippekben, vagy bárhol megjelennek. Nem feltételezhető biztosan hogy mi célból. Lehetséges, hogy valakinek csak tetszik. Sajnálatos módon viszont az illuminátusok a globalizáció jegyében jöttek létre, és többnyire biztos hogy beolvadtak a modern szabadkőművességbe, így a nagyobb szabadkőműves páholyok, főképp a nagyoriens páholyok célja nem biztos hogy pozitív, és többnyire ezen befolyásos tagok uralják a médiát, és a nagyvállalatokat. Szóval ilyen téren nem meglepő ha fel-fel villan egy-egy háromszög, vagy szem, mikor nem is odaillő lenne (lásd londoni olimpia v. egyéb rajzfilmek), mint ahogy valaki mondta, az is fura lenne, ha mindenhol Jézus arcképét látnánk. Ez részben számomra olyan, mint a középkori inkvizíció. Hittérítés, csak a mai modern módszerekkel.
2014. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 thottee válasza:
Hozzászeretném tenni, hogy én sem tudom miért van az X-Faktor intróiba hasonló szimbólum, nekem is feltűnt, de szerintem nem kell egyből összeesküvést sejtetni. Viszont ez nem jelenti azt, hogy nincs is. Előfordulhat, hogy aki az intrókat készítette, valamiért rajong ezekért a szimbólumokért, vagy lehetséges hogy kapcsolatban áll egy páhollyal, de az sem jelenti azt, hogy feltétlen rossz ember lenne.
2014. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:

NEM szabadkőmüves jelkép, hanem az Illumináti, Illuminátus, háttérhatalom jelképe.


http://www.youtube.com/watch?v=4kPM8x1lfcU


A magyar tehetséges énekeseket is ilyen módon akarják majd használni a New Age-s eszméik, az Új Vilgárend terjesztéséhez.


[link]


[link]


Azért nyomulnak már ennyire, hogy az emberek kezdjék érezni, hogy mindenhol ott vannak.


Amerikában ezt már sokan tudják, itthon még új dolog.

2014. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Ja, és a jelképeket azért nyomatják ilyen módon ahogy, mert MK-val Agykontrollal dogloznak.
2014. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

És céljaikról röviden, hogy a világ fölötti teljes hatalom átvétele (szerintem ez egyenlőre a nyugati civilizáció) de Lucifer imádás kiterjesztése is céljaik között szerepel.

És nem, nem vagyok elmebeteg, és ezen videókig én sem hittem SOHA SEMMILYEN összeesküvés elméletben, nekem is nagyon furi, hogy ez tényleg igaz, de ez tényleg igaz.

2014. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Elnézést! Valószínűleg én írtam

Ki rosszul a kérdést. Az illuminátusok nem szabadkőművesek, csak a jelképeiket vették át a szabadkőművesektől. Most már jól mondom ugye?

2014. nov. 8. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!